Karty graficzne

GeForce GTS 250 ciągle żywy

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Podczas gdy cała poprzednia generacja układów NVIDII odeszła prawie w zapomnienie i mówi się tylko o najnowszej serii  GTX 4xx, Zotac stara się hucznie odświeżyć stary chip – G92b. Najnowsze dzieło tego producenta to model Dual-Core GTS250 oparty o dwa układy G92b.

  Warto przeczytać:
 

Nowa konstrukcja Zotaca to połączenie dwóch układów GTS 250 za pomoca mostka NF200 na jednej płytce drukowanej. Warto wspomnieć, że taką konstrukcję planował także GALAXY, ale w tym przypadku prawdopodobnie skończy się jedynie na planach.  
 


Karta nie jest aż tak ogromna jak inne dwuprocesorowe karty graficzne. Jedyny świadczący o rozbudowanej konstrukcji element to wysunięty do góry fragment płytki drukowanej z siedmiofazową sekcją zasilania (po trzy dla układów G92 oraz jeden dla mostka NF200), składającą się z tranzystorów MOSFET, kondensatorów tantalowych oraz magnetycznych dławików. Cały układ zasilania chłodzi podłużny radiator. Kolejne dwie fazy, w lewym dolnym rogu PCB, są odpowiedzialne za zasilanie kontrolera pamięci dla obu układów. Podwójny Zotac do zasilania wymaga dwóch 6-pinowych kabli. Karta wyposazona jest w 16 kości pamięci GDDR3 firmy Hynix o czasie dostępu 1 ns - łącznie 512 MB.
 

 

 Za chłodzenie karty odpowiedzialny będzie radiator oraz dwa schładzające go wentylatory, zaopatrzone w 4 pinową wtyczkę, dzięki której możliwe będzie kontrolowanie i regulowanie ich obrotów.  

 

 
Na śledziu znajdziemy wyjścia D-sub, HDMI oraz DVI.
 

 

 

Źródło: expreview.com
 

Polecamy artykuły:    
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Patrick.
  Nawet nieźle wygląda. Ciekawe jak z wydajnością - myślę, że to będzie trochę ulepszony GeForce 9800GX2, ale mogę się mylić i ta konstrukcja będzie o niebo wydajniejsza ; )
 • avatar
  michu82
  Za późno,ale trzeba poczekać na cenę.Może znajdą się na to klienci ,w co wątpię!!!
 • avatar
  Konto usunięte
  hmmm ciekawie ciekawie się robi ciekawe jak z ceną/wydajnością jeśli nie wiele wydajniejsza niż 98GX2 to nie ma co sobie tym zawracać głowy a jeśli dobre 15-20-25% to czemu nie
 • avatar
  Konto usunięte
  I znowu powrót do G92....
 • avatar
  Konto usunięte
  Plus za długość, rozplanowanie i możliwe, że też chłodzenie, minus za 1GB pamięci, czyli po 512MB na układ, karta powinna kosztować max. 750zł a nawet mniej bo GTX460 będzie lepszy a na pewno konkurencyjny, ta karta/y rozwinęła by skrzydła przy łącznej pamięci 2GB, tak to przy FullHD zadusi sie przy większości nowych gier. Przy 2GB karta byłaby dobrą alternatywą dla kart do ok. 1000zł. Obecnie za mniej niż 700zł można mieć CrossFire z 2x Radeon 4850 512MB, który ma podobną wydajność :)
 • avatar
  kubbak
  Wszyscy narzekają na boxowe coolerki z procków Intela a tu proszę, dają radę z G92.
 • avatar
  Szymon331
  Dobry pomysł z wypchnięciem sekcji zasilania z końca karty na jej górę. Nie jest niepotrzebnie długa a przecież nad kartą zawsze jest kupa miejsca.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ta karta nie tylko nie jest niepotrzebnie długa, one również nie jest niepotrzebnie wydajna.
  Zresztą w oparciu o genialną architekturę CUDA i jedyne w swoim rodzaju absolutnie niezrównane możliwości obliczeniowe, dzięki realizacji metody Phys'x, dokonała się absolutnie bezkompromisowa w wydajności, przemiana jakościowa. Z dwóch kotletów mielonych (i to bez serka i sałatki) uzyskujemy najprawdziwszy kotlet schabowy. Dodatkowo, niezwykle zgrabna forma nadwymiarowego chlebka pita, została uzupełniona darmową funkcją samoopiekania.
  Jedz z NVIDIą. ;-D
 • avatar
  Silver
  Co by nie powiedzieć następny kotlecik :)

  Po za tym daliby nowy układ sterujący, a nie dalej NF200, może wówczas wzrosłaby wydajność...
 • avatar
  Lukaszbass
  Jaka bedzie karta to czas pokaze a puki co to nie ma co dyskutowac na ten temat...
 • avatar
  Konto usunięte
  co z tego że lepszy szybszy ale w tej samej technologi g92 czyli dwa razy 100w to lepiej kupić sobie 5770 który mało bierze a ma bardzo dobrą wydajność moim skromnym zdaniem ciekawe dlaczego nie napisali ile ta karta pobiera prądu?
 • avatar
  SoundsGreat
  Heh, niech żyje G92! :) Kocham ten chip, pojechałbym tą kartą do ślubu, gdyby była samochodem.