Ciekawostki

GitHub wreszcie nadaje się do pracy po ciemku

przeczytasz w 1 min.

GitHub wreszcie doczekał się trybu ciemnego. Wraz z nim w serwisie pojawiło się kilka innych nowinek, które mogą pozytywnie wpłynąć na komfort i efektywność w pracy.

Odkąd Microsoft przejął GitHub – a doszło do tego nieco ponad dwa lata temu – rozwój platformy nabrał tempa. Wbrew zapowiedziom krytyków, że jej „otwarta natura zostanie zrujnowana”, nic takiego się nie stało, doczekaliśmy się za to choćby oficjalnej aplikacji na smartfony. Na tym jednak wcale nie koniec, bo kolejne zmiany i nowinki nadciągnęły lub nadciągną w najbliższych tygodniach.

Co nowego w GitHub? Tryb ciemny otwiera listę

Jedną z tych nowości, które docenić możesz już dzisiaj, jest ciemny motyw – dzięki niemu praca na platformie GitHub po zmroku staje się równie komfortowa, jak za dnia. Odpowiedni przełącznik znajdziesz w ustawieniach. Wśród pozostałych nowinek odnajdujemy na przykład dostępne dla wszystkich publicznych repozytoriów dyskusje, a wkrótce dołączy do nich jeszcze automatyczne scalanie pull requestów.

GitHub tryb ciemny

Pojawi się również możliwość wygodnego wspierania finansowego projektów open source przez przedsiębiorstwa, korzystania z usług hostingowych platformy we własnej sieci, skanowania kodu przez CoeQL przy każdym przekazaniu do repozytorium czy automatyzowania akcji na serwerze. GitHub zapowiada również istotne poprawki związane z bezpieczeństwem. 

Źródło: GitHub Blog

Czytaj dalej o usługach dla firm: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  IgiPL
  1
  Ciekawe kiedy Benchmark.pl będzie nadawał się do czytania po ciemku.
  • avatar
   Damian Szymański
   1
   Ciemny motyw na plus, ale ta aplikacja na smartfony to porażka. Już lepiej korzystać z wersji przeglądarkowej na smartfonie albo sięgnąć po apke z nieoficjalnym klientem jak OpenHub for GitHub.