SSD

GOODRAM CX300 - aktualizacja oprogramowania dla popularnych SSD

przeczytasz w 1 min.

Przygotowana aktualizacja powinna nie tylko zwiększyć żywotność, ale też poprawić wydajność dysku.

GOODRAM CX300 to jedne z popularniejszych nośników SSD, zwłaszcza wśród budżetowych modeli. Producent właśnie przygotował dla niego aktualizację oprogramowania.

Poprawka ma na celu zwiększenie wydajności oraz żywotności dysku SSD CX300. Co istotne, aktualizacja oprogramowania ma charakter zbiorczy. Oznacza to, że aplikacja dedykowana jest zarówno modelom CX300 zakupionym w niedalekiej przeszłości, jak również tym sprzed kilku lat.

W celu aktualizacji firmware, należy podłączyć dysk do złącza SATA, wykonać kopię bezpieczeństwa danych zapisanych na aktualizowanym dysku (aktualizacja nie usuwa danych, jednak w razie niepowodzenia procesu aktualizacji, dane mogą zostać bezpowrotnie utracone), a następnie rozpakować oraz uruchomić plik, wybierając odpowiedni dysk.

GOODRAM CX300

Program sam podpowie użytkownikowi czy dysk posiada aktualną wersję firmware czy zalecana jest aktualizacja. W przypadku gdy dysk posiada i zgłasza aktualną wersję firmware, nie należy jej aktualizować.

Pobierz aktualizację firmware dla dysku GOODRAM CX300

Źródło: GOODRAM

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gacek585
  2
  Kiedyś kupiłem goodrama C100 120gb. Znalazłem w sieci test tych dysków i zobaczyłem że mój dysk ma starszy firmware niż ten testowany. Czy prędzej odwiedziłem stronę producenta ale nowszego softu nie znalazłem. Napisałem do supportu goodrama jak to jest że te testowane w internetach maja nowszy firmware. W odpowiedzi dostałem link softem do pobrania. Zaktualizowałem i.....musiałem odesłać dysk na gwarancje bo transfery spadły o połowę :D
  • avatar
   bandan
   2
   Ja czekam na jakiś feedback odnośnie tej aktualizacji. Sam nie wiem czy muszę czy nie, ten ich updater jest jakiś nieogarnięty i niebardzo informuje czy trzeba ani nawet modelu nie pokazuje.
   • avatar
    Brzozinho
    1
    Na moim laptopowym CX300 120GB podczas próby zaktualizowania wyświetla mi komunikat, że urządzenie jest zbyt stare.
    • avatar
     derunim
     1
     Szkoda że goodram nie zauważa użytkowników linuksa.
     Plik jest .exe