Mobile

Google chce przygotować własny procesor

przeczytasz w 1 min.

Z pewnością mogłoby to dość mocno zmienić panującą obecnie na rynku sytuację. Konkurencji takie plany Google raczej się nie spodobają.

Google

Wprawdzie to nie Google odpowiada za największą ilość smartfonów i tabletów wprowadzanych na rynek, ale z kilku powodów jest jedną z najważniejszych firm sektora mobilnego. Jeśli dać wiarę najnowszym doniesieniom, to chce jeszcze swoją pozycję poprawić.

Z najnowszych raportów The Information wynika, iż Google ma w planach przygotowanie, a właściwie zaprojektowanie własnego procesora, który miałby w przyszłości napędzać urządzenia wchodzące w skład serii Google Nexus. Plany zbliżone są podobno do strategii Apple. Google miałoby zatem zaprojektować układ, a następnie zlecić jego przygotowanie zewnętrznemu partnerowi.

Ostateczna decyzja zapadła podobno przy pracach nad Google Pixel C. Przypomnijmy, że jest to pierwszy tablet, który został w całości przygotowany przez Google, ale w jego wnętrzu zamknięte są podzespoły innych firm, między innymi procesor NVIDIA Tegra X1. Producent chce pójść jeszcze dalej i móc za jakiś czas wydać urządzenie składające się tylko z autorskich rozwiązań, naturalnie pracujące pod kontrolą systemu Google Android.

Google powyższych informacji nie potwierdza, ale jednocześnie ich nie dementuje. Zgadzałyby się one jednak z wcześniejszymi doniesieniami, które zdradzały, na jakie stanowiska poszukiwani są obecnie nowi pracownicy. Do obsadzenia jest między innymi stołek „multimedia chip architect”.

Źródło: theverge, wallup

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WaxYL
  21
  Pewnie procesor będzie szpiegował już poziomu kawałka krzemu.
  • avatar
   kokosnh
   1
   "Google ma w planach przygotowanie, a właściwie zaprojektowanie własnego procesora"

   Oj tam mała różnica, co tam parę miliardów i kilka lat, potrzebnych do uruchomienia linii produkcyjnej.
   • avatar
    szpak333
    -1
    Kto bogatemu zabroni :)
    być jeszcze bogatszym

    Swoją drogą mają tyle kasy że mogą sobie pozwolić na zabawę w produkcje procesorów, mają też wielki argument dla przyszłych odbiorców, są właścicielami androida.
    Dziwne że do tej pory nie weszli na rynek SSD
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Akurat google to jedna z niewielu firm która może sobie pozwolić na zbudowanie procesora od zera.
     • avatar
      Snack3rS7X
      -3
      Ja czegoś nie rozumiem, dlaczego tacy utalentowani ludzie pracujący dla Google, nadal dla tej firmy pracują? Marnują się. Mogliby zakładać własne biznesy i oświecać świat swoim talentem.
      • avatar
       krynka
       -5
       ee znowu te ARMy? Nie mogli by x86 zrobić?
       • avatar
        Author
        -8
        Obawiam sie, że x86 nie ma juz przyszłości, poza tym rynek ARM jest o wiele szerszy i perspektywiczny podczas gdy na x86 jest praktycznie monopol.
        • avatar
         mutissj
         -15
         16 rdzeniuf po 600MHz proponuje
         • avatar
          Konto usunięte
          -21
          i nadal bedzie lepszy od fx-ów :D PRZEPRASZAM MUSIAŁEM !