Internet

Google wykorzystuje Igrzyska w Soczi, by walczyć o prawa homoseksualistów

przeczytasz w 1 min.

Nietypowe logo Google.

Google Doodle Soczi

Rzadko poruszamy na Benchmarku tematy polityczne i im pokrewne, jednak w tym przypadku nie mogliśmy odpuścić. Dzisiaj logo Google zostało bowiem zastąpione przez nawiązującą do rozpoczynających się właśnie w Soczi Igrzysk Olimpijskich grafikę. Czy aby na pewno? Tak, ale nie tylko. Otóż sportowcy zostali umieszczeni na tle flagi w kolorach tęczy – znaku rozpoznawczego ruchu LGBT (z ang. Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders). Tym samym gigant z Mountain View skrytykował rosyjskie prawo sprzeciwiające się wszelkiego typu „nietradycyjnym” relacjom płciowym.

Zmodyfikowane logo znajdziemy w każdej wersji językowej wyszukiwarki, w tym właśnie rosyjskiej. Pod spodem znajdziemy także cytat z Karty Olimpijskiej, który odnosi się do zakazu wszelkiej formy dyskryminacji: „Uprawianie sportu jest prawem człowieka. Każdy musi mieć możliwość uprawiania sportu bez jakiejkolwiek dyskryminacji i w zgodzie z duchem olimpijskim, czyli w atmosferze wzajemnego zrozumienia, przyjaźni, solidarności i zasad fair play”.

Właściciele Google wprawdzie odmawiają komentarza w tej sprawie, jednak pytanie powinno brzmieć czy cokolwiek jeszcze w tej sytuacji go wymaga. 

Źródło: Google, LA Times

Komentarze

71
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  36
  Promocja dewiantów trwa w najlepsze! Jak tak dalej pójdzie, to za niedługo Trynkiewicz będzie gender nauczał w szkole, a nam nam będą w mawiać że to jest normalne! Precz z tęczowymi dewiantami!
  • avatar
   sertiel
   36
   Dobrze Rosjanie robią wprowadzając zakaz propagowania wśród nieletnich żeby jak dorastają w głowach im się nie poprzestawiało !!! W Polsce też powinni to wprowadzić !!!
   • avatar
    Konto usunięte
    12
    Korzystam z DuckDuckGo.com
    • avatar
     Monkur
     12
     Google promuje homosiów, jak i aborcję i wszelkie dewiacje homo-feministyczne nie od dziś. Nie tak dawno logo promowało zmarłą już feministkę, która to poddała się wielu aborcjom i aktywnie działała w tej sferze.

     Cóż... Wielki Świat...
     • avatar
      Konto usunięte
      8
      Kurcze, jakiś poszkodowany jestem, 34 lata żyję i zdeklarowanego geja/lesbijki nie spotkałem, znaczy się kilka lat po liceum słyszałem od osób trzecich, że jeden z kolegów był, ale to tyle. Wiele hałasu o nic. Mnie w każdym bądź razie nie napastowali na katechezie więc niech sobie żyją. Ci co najbardziej krzyczą to chyba dostali tłustego penisa w kiszkę w przedszkolu. Wyrazy współczucia.
      • avatar
       Konto usunięte
       7
       Aż mi się przypomina jak Google walczyło z cenzurą w Chinach. Google powinno zmienić sobie logo na takie które przedstawia hipokryzje. Bo tym jest Google.
       • avatar
        Konto usunięte
        6
        Tak to jest jest z homoterroryzem, gendero-idiotami i feminazistkami.Krzyczą najgłośniej o tej "tolerancji", a oni sami są bardzo nie tolerancyjną grupą zboków.Już się boję, co będzie w przyszłości.A tak pro po tego newsa.Kto im zakazuje brać udział w olimpiadzie?Chodzi tylko o to, że nie mają się z tym tam obnosić i latać w dupie z tą tęczową flagą.Aha...jeszcze jedno.Tęcza przymierza z Bogiem ma 7 kolorów, a 6-kolorowa przez pewną religię jest uważana za symbol zła.Przypadek?Nie sądzę...
        • avatar
         irondick
         3
         Co zrobić... lubię kobiety a więc trzeba być twardym ;-)
         • avatar
          Konto usunięte
          3
          Stanowczo NIE dla google !
          • avatar
           Konto usunięte
           3
           Nikt przeciez nikomu bycia gejem nie zakazuje tylko po cie sie tym chwalic?
           • avatar
            irondick
            2
            Powiem tak, jestem konserwatystą, katolikiem i pederastom mówię stanowcze NIE. Są jak rak w społeczeństwie, nic nie dają tylko biorą, zatruwają organizm i dla tego powinni być leczeni lub wysyłani na odosobnioną wyspę aby tam w spokoju krzewić swoją cywilizację i na nią pracować.
            • avatar
             d i l
             2
             Jak to się ma do koedukacyjnych toalet?
             • avatar
              Konto usunięte
              2
              [email protected] Przypomniała mi się pewna wypowiedz znanego boksera "homoseksualizm to choroba i powinno się to leczyć.Jak masz złamaną nogę, to też idziesz do lekarza, żeby ją wyleczyć".Oczywiście postępowe media i homoterroryści od razu rzucili się na niego.
              • avatar
               Konto usunięte
               2
               Promowanie pederastii jest czescia planu depopulacji swiata.
               • avatar
                Konto usunięte
                2
                Po co obrzydzać ludziom widowisko pederastami?
                • avatar
                 Konto usunięte
                 1
                 [email protected] Dokładnie.Google i wolność...jeśli dla nich wolnością jest szpiegowanie innych, to są nie złymi hipokrytami!
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  1
                  Przydaloby sie troche tolerancji dla osob, ktore nie zachwycaja sie homoseksualizmem i chcialyby przezyc chociaz jeden dzien bez wiadomosci o krzykliwej gejowskiej mniejszosci walczacej o swoje wyimaginowane prawa (bo tolerancje maja od dawna i to wszedzie, nawet w Rosji).

                  Czy Google mogloby zrobic takie logo: dzien bez wiadomosci o agresywnych, aroganckich i nietolerancyjnych gejach? Bardzo prosze.
                  • avatar
                   webster58
                   1
                   Czytając te komentarze przychodzą mi na myśl tylko 4chan-owe frazesy:

                   "This thread gave ma cancer"
                   "Abandon thread, the thread is sinking"

                   Ale i tak się wypowiem, bo co, w końcu ponoć wolny kraj, wolny internet i tolerancja z lewej i prawej. Ale czy na pewno. Jeszcze tak niedawno cały poslki i nie tylko polski internet walczył o zwalczenie ACTA. Garstka entuzjastów wolności w internecie, braku cenzury itp itd kontra wielkie korporacje i lobby multimiliarderów. ... a tutaj garsta ludzi też odmienncyh walczy o swoje prawa, tolerancje, brak cenzury i wolność w życiu codziennym i CI sami przeciwnicy opresantów w postaci korporacji i irracjonalego prawa stają się oprawcami kolejnej mniejszości. Na pewno homoseksulaiści też mają jeszcze mniejszą grupę którą potępiają. i tak bez końca. NOSZ K**** co za banda nadętych hipokrytów. Jak wolność to wolność, dla wszystkich bez wyjątku. NIe chcesz homeskualisty na ulicy, tu nie wyłaź na ulicę !! proste twój wybór. ALe nie mów innym co mają robić. Następnym razem modne będzie hasło obowiązkowa eutanazja dla staruchów bo ZUS ma za duże wydatki i co, będziecie palić domy starości jak tęcze w Warszawie ?? Homoseksualizm to nie choroba którą można wyleczyć, zaakceptujcie to że jest coś innego niż defekt organizmu. Uleczalny jest natomiast rak toczący to społeczeństwo. Trzeba tylko trochę pomyśleć od czasu do czasu. Nie przypuszczałęm że benchmark.pl opanuje taka banda.
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    1
                    Co za pierdoły idę grać
                    • avatar
                     zico77
                     1
                     Super jesteście ;D dzięki wam ubawiłem się jak nigdy!
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      Im więcej gejów tym lepiej - więcej wolnych kobiet :)
                      • avatar
                       michael85
                       0
                       Pierwszy raz naprawdę mi wstyd że promowałem wśród znajomych produkty Google tj Android.
                       Popularność Google jest w pewnej mierze iluzoryczna. W wielu krajach Europy Google stanowi tylko kilka % wśród wyszukiwarek. Tak jest np. w Czechach czy Danii. Też przerzucę się chyba na alternatywne wyszukiwarki bo mam dość Google powoli.
                       Zwłaszcza po takim nachalnym lansowaniu zboczeńców.
                       • avatar
                        jkbrenna
                        -1
                        tragiczne jest to, ze wszyscy walcza o prawa malych mniejszosci ale jakos sie zapomina, ze na Ukrainie prawa wiekszosci sie sprzedaje...
                        przypomoina to dobrodziejstwo B Gates, ktory swoj majatek na przewalach zbudowal...
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         -1
                         Za 20 lat to my będziemy wynaturzonymi, heteroseksualnymi dewiantami organizującymi parady równości.
                         • avatar
                          gloryseeker
                          -1
                          W końcu jakieś normalne komentarze co do niecnych zakusów google. Benchmarkowi trzymają poziom. Precz z homofaszyzmem! Budujmy zdrowy kraj, zdrowych ludzi, a chorych leczmy. Dlaczego google nie promuje parad piromanów, nekrofilów i pedofilów (chociaż do tego Niemcy już się przygotowują)?
                          • avatar
                           Konto usunięte
                           -1
                           Google jako agenda obcego mocarstwa wrogiego Rosji "wykorzystuje" każdą nadarzającą się okazję aby osłabić przeciwnika. Tu nie chodzi o prawa a o nieuzasadnione przywileje. Subtelna różnica. Gdzie te wrażliwe Google było jak w wyniku napaści USA na Irak straciło życie dziesiątki tysięcy ludzi, a broni masowego rażenia dotąd nie znaleziono.....
                           Obłuda do kwadratu. Kiedyś zachód podrzucił Rosji carskiej Lenina...teraz chce znowu jakieś destrukcyjne ideologie narzucić..cel ciągle ten sam osłabienie Rosji.
                           • avatar
                            Konto usunięte
                            -1
                            Co do homoseksulaizmu, ja to ..... toleruję. ale nie toleruję homonazizmu, a niestety taką formę "walki" wybierają organizacje homoseksualistów. przykład wprost z anglii gdzie para hotelarzy ze względu na przekonania, apartamenty wynajmowała wyłącznie zamężnym parom hetero. I niestety homonaziści ich puścili z torbami. oczywiście nie obyło się potem bez nękania. unia europejska jest coraz bardziej popaprana. wychodzi że homonaziści (nie mylić z homoseksualistami) mają większe prawa niż heteroseksualiści. paranoja jakaś.
                            • avatar
                             Konto usunięte
                             -2
                             Homoseksualizm jest wynikiem nieprawidłowej rotacji czakr w głównych, nie tylko czakry seksualnej (choć często od niej się zaczyna) ale i pozostałych 6-ciu w głównym kalane energetycznym człowieka biegnącym wzdłuż kręgosłupa (kanał praniczny)
                             Osoby dotknięte tym zaburzeniem (pomijam tego Duchowe przyczyny bo nie miejsce na to) choćby bardzo starały się żyć w ten sposób i tak wew. będą nieszczęśliwe bo taki stan rzeczy silnie blokuje pełne spełnienie w życiu.

                             Mój bliski przyjaciel doświadczał przez lata silnych zaburzeń tego typu i bardzo wew. cierpiał. To co pomogło mu się po latach odnaleźć jako prawdziwy, zdrowy mężczyzna to pomoc starej, zaawansowanej, kwantowej medycyny tradycyjnej (w tym przypadku Japońskiej "Reiki") - żadnych leków, za to nauka o budowie i prawidłowym funkcjonowaniu Duszy, Umysłu i Ciała oraz sposobach uruchamiania własnych mechanizmów samoleczenia.
                             MIŁOŚĆ I AKCEPTACJA SIEBIE.

                             @
                             Google.
                             Dobry ruch, ale póki siedzą na dywaniku NSA, takie obrazy traktuję jako grę pod publikę. Niestety.

                             • avatar
                              Andari
                              -3
                              zreszta 70% polakow to homofoby... meh
                              • avatar
                               Konto usunięte
                               0
                               Szanowna redakcjo Benchmark, mam nadzieję, że nie wpisujecie się tym newsem w ogólnie panującą wśród ludzi nienawiść do ludzi homoseksualnych, i nie popieracie takich zachowań. Oczywiście nadzieja czasem jest matką głupich, ale nie zaszkodzi tego podkreślić.