Aplikacje mobilne

Pomiar tętna i częstotliwości oddechu za pomocą kamery w Google Fit oficjalnie za kilka dni

przeczytasz w 1 min.

Zapowiadana w lutym aktualizacja aplikacji Google Fit pozwalająca na pomiar tętna i częstotliwości oddechów z wykorzystaniem kamery pojawi się wkrótce na telefonach Google Pixel.

Google Pixel zmierzy Twoje tętno jeśli tylko przyłożysz palec do kamery

Google w najnowszej aktualizacji aplikacji Google Fit umożliwia użytkownikom pomiar tętna poprzez przyłożenie palca do kamery w telefonie na około 30 sekund. Jak będzie to działać? Otóż aplikacja zmierzy przepływ krwi oraz zaobserwuje niewielkie zmiany w kolorze skóry. Dla dokładniejszych pomiarów wykorzystano algorytmy, które uwzględniają oświetlenie, odcień skóry oraz wiek. Producent zaleca wykonanie pomiaru w możliwie ciemnym pomieszczeniu, z użyciem lampy błyskowej.

Nagraj się, a Google powie Ci, jak oddychasz

No cóż… chcesz się dowiedzieć, jak oddychasz? Musisz nagrać swoją twarz. To właśnie na podstawie nagrania będzie mierzona jakość oraz częstotliwość oddechów użytkownika. Wykonanie tego “badania” będzie odrobinę bardziej wymagające w porównaniu z pomiarem tętna. W tym wypadku telefon musi być oparty o stabilną powierzchnię, a w kadrze musi się znaleźć klatka piersiowa oraz głowa, na której nie może być żadnego nakrycia. Przy spełnieniu wszystkich wymagań aplikacja będzie obserwować każdy ruch na klatce piersiowej.

Google Fit na Pixelu - pomiar tętna i częstotliwości oddechówGoogle Fit na Pixelu - pomiar tętna i częstotliwości oddechów

Co z bezpieczeństwem nagrań i jakością pomiarów?

Google zapewnia, że nie będzie Cię śledzić i żadne z nagrań (niezbędne do pomiaru oddechów) nie będzie zapisywane w telefonie, ani wysyłane do Google.

Jeśli natomiast chodzi dokładność pomiarów - sam producent zaznacza, że wyniki nie będą idealnym odzwierciedleniem tego, co uzyskuje się podczas badań profesjonalnym sprzętem medycznym i nie można ich traktować jako wyznacznika dokładnego stanu zdrowia.

Kiedy aktualizacja Google Fit? Na początek tylko dla Pixeli

Aktualizacja aplikacji Google Fit z nowymi funkcjami pojawi się już w poniedziałek - wtedy zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom Google Pixeli. Posiadacze pozostałych telefonów pracujących na Androidzie muszą jeszcze trochę zaczekać, ale z pewnością aktualizacja do nich dotrze.

Skorzystacie z nowych funkcji w Google Fit, jak już otrzymacie aktualizację? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: 9to5Google.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saha8
  5
  Pomiary elektryczne wielkości nieelektrycznych opierają się na określonych zasadach. Sposób przetwarzania wielkości fizycznej na wartość elektryczna opiera się na wykorzystaniu zjawisk fizycznych. W tym przypadku użycie słowa pomiar jest nadużyciem. Nie mamy do czynienia z pomiarem tylko szacunkami na bazie video.Szacowanie w ten sposób jest niemiarodajne i to wygląda na zwykłą reklamę kolejnej aplikacji Google, może ktoś się nabierze.
  • avatar
   mikrofonkameragps
   1
   System rozpoznawania mowy, system ropoznawania twarzy, czytnik lini papilarnych, gps, meta dane.
   Teraz czas na tętno.
   Powiedz nam wszytsko robaczku... albo sami się dowiemy hahaha :*
   • avatar
    OpusDei
    1
    Już nie wystarczy personalizacja reklam. Teraz muszą wiedzieć jak na nie reagujesz, czy Ci się tętno podnosi, czy toczysz pianę z ust ...To już tylko krok do wykrywania myślozbrodni.
    • avatar
     pawluto
     0
     Czy ten na foto to redaktor benchmarkt ??? :)
     • avatar
      jowaj42181
      0
      Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

      Netprofit10.com