Tablety

Google Nexus 7 vs Apple iPad: zobacz ciekawy test wytrzymałości popularnych tabletów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Który więcej wytrzyma?

Jeżeli należałoby wskazać dwa tablety, o których obecnie mówi się najwięcej, to bez wątpienia byłyby to Google Nexus 7 oraz Nowy iPad. Nic dziwnego zatem, że nie omieszkano porównać także wytrzymałości obu urządzeń.

Tablety poddane zostały trzem wymagającym próbom. W pierwszych dwóch urządzenia jednocześnie upuszczane były z różnych wysokości na twardą powierzchnię. Ostatni sprawdzian był już natomiast zupełnie inny i miał na celu sprawdzenie tego, jak tablety zniosą zanurzenie w wodzie.

Jakie rezultaty przyniósł przeprowadzony test? Wyniki mogą niektórych chyba trochę zaskoczyć.

Zdecydowanie bardziej wytrzymałym urządzeniem okazał Google Nexus 7. W pierwszych próbach najważniejsze wydaje się to, że nie ucierpiał jego ekran. Zaskakująco dobrze tablet zniósł także spotkanie z wodą. Nieco bardziej zaszkodziła ona urządzeniu Apple, które straciło zdolność do odtwarzania dźwięku.

Google Nexus 7 vs Apple iPad tablety test wytrzymałości

Oczywiście na tego typu testy należy brać drobną poprawkę. Sporo zależy w nich od przypadku czy kąta pod jakim tablet w danej próbie wyląduje na twardej powierzchni.

Nie bez znaczenia jest też zapewne to, kto dany test przeprowadza. W tym przypadku był to podobno jeden z amerykańskich niezależnych dostawców gwarancji. Być może zatem przy wyborze pomiędzy tymi dwoma tabletami warto poważnie zastanowić się nad Google Nexus 7?
 

Więcej o tabletach:

Źródło: phonearena, jaxov

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Eddek
  44
  Spoko, Apple zaraz opatentuje upadanie pod katem i takie testy sie skoncza :)
 • avatar
  tanakov
  7
  No tak tylko testy są trochę bez sensu bo nexus upada na plecy a ipad wali centralnie 1 rogiem... Różnią się rozmiarem i wagą (chyba nawet dwukrotnie). Chociaż tu też może mieć znaczenie wyważenie.. Ale wątpię by producenci jakiegokolwiek urządzenia brali to pod uwagę i robili urządzenia tak by upadały np na plecy. Ogólnie nie podobają mi się testy upadkowe bo nie wiele wnoszą a i też nie da się ich przeprowadzić w sposób uniwersalny dla wszystkich urządzeń. Czasem telefon spadnie ze schodów przetoczy się bo ziemi i nic się nie dzieje. A czasem wystarczy nie trafić do kieszenie i po zawodach.

  Wiadomo że tablet jest używany w innych warunkach ale proste sylikonowe etui może dać dobrą ochronę... Mógłby ktoś pokusić się o testowanie urządzeń w bardziej laboratoryjny sposób (powtarzalny) upuszczać je właśnie z różnego rodzaju etui.
 • avatar
  ADR15
  4
  To one są wodo-odporne? Myślałem, że po takiej kąpieli to już szmelc.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Fakt faktem, Nexus wytrzymał upadek lepiej, lecz IPad spadł rogiem, przez co miał w tym miejscu rozbitą szybkę, a Nexusowi udało się spaść ,,na plecy".
 • avatar
  MiKo400
  3
  Czasami aż mi szkoda ipadów gdyż w prawie każdym teście na wytrzymałość przegrywają z konkurencją. ;)
 • avatar
  verona
  3
  serce mi się kraja jak widze taki katowanie urządzeń :[
 • avatar
  Nalovp
  3
  Jak widać ipad nie jest dla niezdarnych flegmatyków,a już na pewno nie dla zle wychowanych dzieci.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Od zawsze wiedziałem, że to całe SrApple robi syf i zabaweczki dla snobów, którzy nie zwracają uwagi na jakość wykonania, tylko biorą to, co jest najdroższe ;)
 • avatar
  Igoruss
  1
  Porówanie trochę bez sensu, wiadomo że ipad będzie mniej odporny na upadki z racji większej powierchni szkła. A wrzucanie do wody to już przegięcie, ilu osobom przydarzy się takie coś?
 • avatar
  jackas95
  1
  Takie testy są gówno warte. Zero powtarzalności -,- Ewidentnie widać, że iPad spadł na krawędź a Nexus na plecy
 • avatar
  kubawiewiora
  1
  Tak jak napisał MiKo400 mi tez ich szkoda bo zawsze gdy oglądam ich testy dużo z nich nie zostaje.
 • avatar
  RexRX
  1
  Takich ludzi powinni zatrudnić w swoich firmach by sprawdzali prototypy urządzeń a potem można było poprawić.
 • avatar
  Sakret
  0
  fajny test, ale nie przymierzam sie do kupna tabletu.
 • avatar
  off_line
  0
  Test z upadkiem troszkę bez sensu jeśli jeden upada na krawędź a drugi na plecy.
 • avatar
  kitamo
  0
  Wystarczy posmarowac tył tabletu masłem i wtedy rzucac - zawsze spadnie tyłem i wtedy nie peknie albo znacznie zamortyzuje to upadek i zmniejszy szanse na uszkodzenie. Proste nie , az dziwie sie ze Apple nie wpadlo na to wczesniej :/