Telefony

Google otwiera pierwszy sklep z Androidem

Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Antypody wybrane zostały przez Google na miejsce premiery pierwszego salonu w którym znajdziemy ofertę produktów związanych z platformą Android.

Google chce poprawić wizerunek marki Android i ułatwić klientom orientację w bogatym świecie produktów z platformą Android. W realizacji tej wizji nie wystarczy wirtualny Android Market i dlatego firma otworzyła pierwszy zwykły salon - w Australii.

Antypody nie pierwszy raz wybrane zostały jako rynek, na którym jeden z gigantów świata IT przetestuje swój nowy pomysł. Tym razem jest to sklep Androidland, który powstał przy współpracy Google i jego partnerów biznesowych oraz operatora telekomunikacyjnego Telestra. Zebrano w nim liczne produkty wykorzystujące platformę Android. Dzięki temu klienci mogą w jednym miejscu zobaczyć smartfony i tablety różnych producentów i podjąć decyzję, które z urządzeń jest dla nich najodpowiedniejsze.
 


 

Taka strategia Google, którą serwis Wired porównuje do strategii Apple, przynosi spore dochody. I, jak pokazuje przykład Apple, wcale nie musi ona negatywnie wpłynąć na stosunek firm wykorzystujących platformę Android do samego Google.
 

Androidland personel
 

Jednakże Androidland nie jest pomyślany jako typowy sklep, w którym kupimy urządzenia, jak to ma miejsce w przypadku otwartego niedawno Google Store w Londynie. To raczej salon lub galeria z fachowym personelem. Salony Androidland mają pomóc w konsolidacji marki i walce z wizerunkiem Androida jako platformy, która podlega ogromnej fragmentacji. Przyniosą z pewnością zyski, ale nie jest to na razie priorytet.
 

Androidland produkty
 

Jeśli Kraina Androida w Australii okaże się sukcesem, to jest wielce prawdopodobne, że takie salony pojawią się w niedalekiej przyszłości również na innych kontynentach, także w Europie.


Więcej o Androidzie:


Źródło: Wired, foto: Google
 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jobs się w grobie przewraca ;)
  18
 • avatar
  Nalovp
  Najczęściej zadawanym pytaniem na tych salonach będzie:
  Czy będzie nowy android dla mojego telefonu?
  Najczęstszą odpowiedzią na salonach będzie:
  Niestety nie,ale proponujemy zmienić telefon na nowszy-mamy tu np: dziesięciordzeniowy smartfon z nowym układem kał el.
  11
 • avatar
  Konto usunięte
  Ale Google się rozwija.
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  No Google się rozrasta, niedługo konkurencji nie będzie :)
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  Myślę że pomysł wypali (take wyjście w stronę ludzi którzy nie mają czasu na czytanie newsów w sieci, jak również budowanie przyjaznego wizerunku marce Android), a kto wie może za rok, dwa będziemy mieli taki androidlandy w większych galeriach w Polsce.
  2
 • avatar
  Karonball
  Zbyt infantylny.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Dizajnerska katastrofa
  -4
 • avatar
  HakX_91
  Jak dla mnie świetny pomysł, tylko żeby te salony były bardziej schludne i przejrzyste a nie jak z bajki..
 • avatar
  Konto usunięte
  jak dla mnie wygląda jak miejsce do spędzania czasu z dziećmi