Smartfony

Google planuje na ten rok dwa smartfony Nexus - możliwy następca „piątki”

przeczytasz w 1 min.

Informacje te brzmią bardzo interesująco i z pewnością będziemy wyczekiwać większej dawki szczegółów.

Nexus 5

Smartfony Google Nexus mają bardzo dobrą opinię i cieszą się wieloma zwolennikami, chociaż nie ulega wątpliwości, że ostatnimi czasy nieco ich ubyło. Klientom nie podoba się bowiem to, że zdecydowano się postawić na duże przekątne ekranu. Być może nie wszystko jednak jest przesądzone.

Nexus 6 przygotowany przez firmę Motorola charakteryzuje się 6" ekranem. Jego następca, którego wyprodukuje już Huawei, nawet jeśli będzie mniejszy to tylko nieznacznie. Wielu osobom tęskno zatem do czasów Nexusa 5 i właśnie dla nich pojawia się teraz światełko w tunelu.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że Google planuje na ten rok dwa smartfony ze swojej serii. Pierwszym miałby być wspomniany Huawei Nexus, a drugim model o nieustalonej jeszcze nazwie, ale będący bezpośrednim następcą Nexusa 5 właśnie.

Wielu szczegółów na tę chwilę jeszcze nie ma, ale produkcją owego smartfona zająć ma się LG (tak jak w przypadku oryginału), a klienci spodziewać powinni się ekranu o przekątnej 5,2".

Informacje te brzmią bardzo interesująco i z pewnością będziemy wyczekiwać większej dawki szczegółów. Należy pamiętać przecież, że mimo wciąż ciekawej specyfikacji Nexus 5 został ostatnio wycofany ze sprzedaży.

Źródło: anandtech, kitguru

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pan Piksel
  1
  nową nazwa powinna być Nexus 5.1
  ;)
  • avatar
   Sn1PeR
   1
   Mam 5 i jedyne co by się przydało to lepsza bateria, aparat no i nowoczesne podzespoły. Nexus 5 to wg. jeden z najładniejszych telefonów.
   • avatar
    VnnAmed
    0
    Jeżeli nexus od lg miałby cenę 5 i procesor pokroju snapdragona 808 to bułby to strzał w 10tkę. Szkoda tylko że w polsce cena premierowa będzie wynosić ok 1500-1800 zł. Ale może po jakimś czasie n5ki chociaż stanieją.
    • avatar
     TruGeek
     0
     Niby dobra wiadomość sam bym chętnie jako następny tel kupił nexusa w tym rozmiarze ale jest również na rynku Moto X2 , która bardzo dobrze zastępuje N5.