Internet

Google sortuje grafikę tematycznie

przeczytasz w 1 min.

Wyszukiwarka Google dodała nową opcję do odnajdywania obrazów - jest to przeglądanie według kategorii tematycznych.

Warto przeczytać:
Ślimak przetworzy pismo Braille'a na mowę
Nawigacja 3D jak w filmie SF

Spora część społeczeństwa na każdą dolegliwość, niewiedzę i zapotrzebowanie na internetową poradę ma jedną odpowiedź: "wujek Google". Podobnie jest w przypadku grafiki - jeśli potrzeba konkretnego wizualnego przedstawienia myśli, na przykład do prezentacji, często pierwszym narzędziem jakie przychodzi na myśl jest strona images.google.pl . Teraz odnalezienie interesującej pozycji jest jeszcze prostsze.

Załóżmy sytuację, w której potrzebne jest zdjęcie zabytku z niedawno odwiedzonego miasta. Nie do końca w naszej pamięci może tkwić jego nazwa, za to widok odświeżyłby wspomnienia. Po wpisaniu w Google na przykład "Kraków", możemy wybrać opcję "sortuj tematycznie". Wtedy wyniki dzielą się na takie kategorie jak "Kraków rynek", "Kraków Wawel", "Kraków zabytki" czy "Kraków Stare Miasto". pozostaje wybrać odpowiednią, żeby mieć zawężoną kategorię obrazów. Dalej jest już prosta droga do odnalezienia poszukiwanego przez nas widoku.

Cieszy fakt, że twórcy Google nie spoczywają na laurach. Jest to jeden z najpopularniejszych internetowych serwisów, wliczając w to ranking wyszukiwarek czy poczty elektronicznej. Kolejne usprawnienia tylko umacniają pozycję marki. A zwyczajny użytkownik jest coraz bardziej zadowolony. Cieszy też fakt, że dopiero wczoraj informacja została ogłoszona na oficjalnym blogu, a polski odpowiednik jest już w pełni sprawny.

Źródło: Popsci
 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!