Oprogramowanie

Duża aktualizacja map Google Street View - przejdź się ulicami dowolnego miasta w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Google wprowadziło aktualizację do map Google Street View. Dzięki temu będzie można podróżować praktycznie po całej Polsce, i to całkiem za darmo.

google street view logo

Google wprowadziło aktualizację do map Google Street View. Dzięki temu będzie można podróżować praktycznie po całej Polsce, i to całkiem za darmo. Wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Google Street View to projekt Google uruchomiony w 2007 roku, który początkowo miał dawać internetowy dostęp do pięciu miast w USA. Pomysł znalazł duże zainteresowanie, dlatego postanowiono poszerzyć możliwości spacerowania po całym świecie.

Dziś można przejść się praktycznie wszędzie - począwszy od najbardziej znanych miejsc na świecie, a skończywszy na bocznych drogach w małych wsiach. Dzieje się tak, ponieważ Google postanowiło ostatnio poszerzyć granice Street View także o Węgry, Rumunię i... Polskę. W zasięgu jest prawie cały obszar naszego kraju. 

google street view Kraków Stare Miasto

Zdjęcia wykonywane były przez specjalne samochody, które cały czas wykonywały zdjęcia dookoła pojazdu. Za pomocą aplikacji zintegrowanej ze zwyczajnymi mapami Google oraz zdjeciami satelitarnymi możemy powędrować bez żadnych kosztów.

samochod street view

Od połowy maja br. Google w dalszym ciągu będzie poszerzać zasięg zdjęć.

Zbliża się długi weekend majowy, a ty nie masz funduszy na wyjazd? Zatem... w drogę!

Źródło: googleblog, seo-friendly, 3dnews

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  verona
  22
  A benchmark jak zawsze "na czasie".... Aktualizacja od prawie tygodnia, wszędzie o tym napisane nawet na najmniejszych blogach powiązanych z IT, ale oczywiście benchmark na końcu bo po co niby się spieszyć.
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Nieźle stary news, ale starością na pewno nie przebije loga Googla które wykorzystaliście tutaj... a ma one parę dobrych lat...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    piękna wieża, zdjęcie dobrane do tytułu idealnie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Szkoda że jeżdżąc po polsce niemają dużego napisu GOOGLE na drzwiach i niebieskiego samochodu bo mogłem pomachać jadąc rowerem.