Oprogramowanie

Google Translate na Androida tłumaczy tekst ze zdjęć i obrazków

przeczytasz w 1 min.

Bardzo przydatna aktualizacja

Spośród naprawdę wielu aplikacji dostępnych dla systemu Android wielu użytkowników bardzo ceni sobie Google Translate. Tłumacz ten wciąż się rozwija i to w bardzo dobrym kierunku.

Najnowsza aktualizacja udowodni to wszystkim, którzy nie do końca wierzą w przydatność wspomnianej aplikacji na mobilnych urządzeniach. Od teraz bowiem możliwe jest nie tylko standardowe tłumaczenie wpisywanego przez użytkownika tekstu, ale także tego, który znajduje się na zdjęciu.

Google Translate Android tłumaczenie z obrazka

Nie wymaga to jakichś specjalnie skomplikowanych zabiegów. Wystarczy uruchomić aplikację, zrobić zdjęcie interesującego nas obiektu i zaznaczyć na obrazku fragment, na którym znajduje się obcojęzyczny tekst.

Jak na razie obsługiwanych przez nową funkcję jest tylko kilka języków. Są to: czeski, holenderski, angielski, francuski, niemiecki, włoski, polski, portugalski, rosyjski, hiszpański i turecki.

Wkrótce pojawić mają się kolejne. Wydaje się, że taka funkcja najbardziej przydatna byłaby przy np. języku chińskim czy japońskim i miejmy nadzieję, że także dla nich znajdzie się tu miejsce.

Google Translate Android

Zapewne wielu z Was ma już tę aplikacje w swoim smartfonie. Jeśli jednak jeszcze nie było komuś z nią po drodze, to może ten stan w każdej chwili zmienić. Google Translate po najnowszej aktualizacji działa na systemie Android w wersji 2.3 i nowszych.

Google Translate system Android pobierz
Pobierz Google Translate dla systemu Android
 

Więcej o systemie Android:

Źródło: slashgear, luvvitt, Google Play

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  18
  Aplikacja ciągle potrzebuje połączenia z Internetem by zadziałać więc jest bezużyteczna poza granicami polski. Ile ktoś jadący do Chin zapłaciłby za opłaty roamingowe jeżeli chciałby sobie tłumaczyć różne spotkane teksty?

  Powinni brać przykład z Windows Phone 7 gdzie tłumaczenie nie wymaga połączenia z serwerem. Języki takie jak chiński, francuski, hiszpański, angielski, niemiecki można pobrać na kartę pamięci przed wyjazdem. Następnie tłumaczyć z chińskiego na angielski bez konieczności połączenia z siecią.

  Oczywiście aplikacja pod WP7 od dawna potrafi tłumaczyć nie tylko ze zdjęć ale także z wideo z kamery w locie. Google musi się tym razem bardziej postarać by dogonić konkurencję. Tłumacz musi działać w bez wysyłania danych na serwer
  • avatar
   Robcio5551
   4
   Bardzo fajna aplikacja :) Przynajmniej nie trzeba będzie już przepisywać jakąś treść.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Niestety mam Androida 2.2 ;/
    • avatar
     dragoniczny
     3
     "Google Translate po najnowszej aktualizacji działa na systemie Android w wersji 2.3 i nowszych." Czyli mam rozumieć, że na cyanogen modzie z andkiem 2.3.7 też będzie hulać, czy nie?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Jakoś Google Search w Jelly Bean potrafi odpowiadać offline
      • avatar
       Anavrin990
       -1
       Android 2.3 (;/) nie ładnie.Szkoda.
       • avatar
        Konto usunięte
        -4
        Czekam na wersję dla Symbiana :)
        • avatar
         chmielx12
         0
         Moim zdaniem bardzo przydatna opcja
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zobaczymy jak się sprawdzi.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Aż pobrałem żeby sprawdzić jak to działa :D
           • avatar
            Eklerek
            0
            Hah, bardzo zbugowane to :)