Smartfony

Gorilla Glass Victus zadba o większą wytrzymałość ekranów w smartfonach

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Smartfony oferują coraz większe możliwości, ale w kwestii wytrzymałości wciąż mają sporo słabych punktów. Gorilla Glass Victus to kolejny etap walki z nimi.

Corning Gorilla Glass Victus zapewni większą wytrzymałość na upadki i zarysowania

Rozwiązania przygotowywane przez Corning goszczą na rynku mobilnym od lat. Obecnie w najlepszym przypadku jest to Gorilla Glass 6, tradycyjnie wraz z nową generacją zapowiadane są ulepszenia mające na celu jeszcze skuteczniej chronić smartfony (a także inne mobilne gadżety), z naciskiem na ich ekrany.

Zapowiedzi brzmią obiecująco. Modele zabezpieczone Gorilla Glass Victus mają być w stanie przetrwać upadek z wysokości nawet 2 metrów na „twarde, szorstkie powierzchnie”. Wedle producenta znacznie lepiej wypadać będzie również ochrona przed zarysowaniami. W tym przypadku Gorilla Glass Victus ma zapewniać nawet dwukrotną poprawę w zestawieniu z Gorilla Glass 6. Przynajmniej wedle oficjalnych deklaracji skupiono się zatem na poprawie najważniejszych elementów z punktu widzenia użytkowników.

Pierwsze smartfony z Gorilla Glass Victus zadebiutują już wkrótce

Nie będziemy długo czekać na możliwość sprawdzenia Corning Gorilla Glass Victus w praktyce. Producent potwierdził, że ma już partnerów biznesowych zainteresowanych omawianym szkłem. To między innymi Samsung i to właśnie Koreańczycy jako pierwsi mają zastosować Corning Gorilla Glass Victus w swoim smartfonie.

Nie potwierdzono, że będzie to już Galaxy Note 20, ale taki scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny. A przypomnijmy, że premierę tego modelu zaplanowano na 5 sierpnia.

Źródło: Corning Gorilla Glass

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  ja mam gorilla glas 5 i rysuje sie bardziej niz 3. coś lipa te gorille. niech ktoś inny cos lepszego wkoncu zrobi
  5
 • avatar
  guru43
  Miałem 2 telefony z Gorilla Glass 5 i oba po pierwszym upadku popękały, więc już mi się nie chce wierzyć w te wytrzymałości ekranów.
  3
 • avatar
  sebastianzola
  Miałem lumie z corning gorilla glass 4 bez żadnej ochrony wyświetlacza i ani jednej ryski nie miała. Niech bardziej popracują nad wytrzymałością takich wielkich wyświetlaczy co jest bardzo trudne przy obecnych rozmiarach. Najlepsze rozwiązanie to solidne etui do telefonu
  2
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  Filmiki to reklama.
  Ciekawe co przyniosą realia
  1
 • avatar
  kitamo
  GG to jedynie zabezpiecza przed drobnymi rysami. Przy upadku decyduje tu budowa ekranu i to jak jest osadzony w obudowie telefonu.
  Ekrany mają się tłuc bo to jest biznes a GG ma tylko zabezpieczyc przed rysami i zrobic PR.
  1
 • avatar
  Mavis
  Ciekawe że z generacji na generacje chwalą się lepszym szkłem, a życie pokazuje coraz większą tandetność i podatność na zarysowania/pekanie ekranów ...
 • avatar
  Marucins
  Uwielbiam te testy- gdy telefon idealnie pada na płasko. A teraz weź, to przełóż na normalne życie... Taaaa.