• benchmark.pl
 • Gry
 • Grand Theft Auto IV - dodatkowa zawartość (DLC) pojawi się także na Playstation 3?
Gry

Grand Theft Auto IV - dodatkowa zawartość (DLC) pojawi się także na Playstation 3?

przeczytasz w 1 min.

O tym ile Microsoft zapłacił za wyłączność dodatku do najnowszej odsłony serii Grand Theft Auto wie prawdopodobnie każdy. Biorąc pod uwagę popularność gier z tego cyklu nie dziwią starania giganta z Redmond, aby ekskluzywność owej dodatkowej zawartości była niepodważalna. Sony wraz z swoją wersją gry na konsole Playstation 3 będzie musiało obejść się smakiem. Cóż, tak przynajmniej się wydaje, a właściwie wydawało… do wczoraj. Oto bowiem szef angielskiego oddziału Sony Computer Entertainment – Ray Maguire podczas rozmowy z redakcją serwisu Videogamer.com stwierdził, że żaden status ekskluzywności nie jest wieczny. Tym samy zasugerował, że ów sporny dodatek do GTA IV może ukazać się również na Playstation 3. Nie wiadomo jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Maguire wyjaśnił, że jego firma bardziej zainteresowana jest inwestowaniem pieniędzy w rozwój nowych, ciekawych produkcji takich jak np. LittleBigPlanet niż płaceniem innym firmom developerskim, jak to robi konkurencja za to, aby powstrzymać część graczy przed zagraniem w daną grę tylko dlatego, że nie posiadają aktualnie faworyzowanej platformy sprzętowej.  

Przyznacie, że trochę dziwnie to brzmi z ust przedstawiciela firmy, która dotąd miała gwarantowaną wyłączność znacznej większości ekskluzywnych tytułów dla swojej konsoli. Co zaś tyczy się dodatku do GTA IV pozostaje pytanie – jak długo posiadacze Playstation 3 będą nim zainteresowani i skłonni na niego czekać. Nic nie trwa bowiem wiecznie.

 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Przyznacie, że trochę dziwnie to brzmi z ust przedstawiciela firmy, która dotąd miała gwarantowaną wyłączność ZNACZEJ (do poprawy) większości ekskluzywnych tytułów dla swojej konsoli."

  Nigdy nic takiego nie miała, taki był po prostu rynek nie było konkurencji. Gdyby Dreamcast, Xbox i inne konsole odniosły sukces za czasów ps2 to wtedy też byłyby tytuły multiplatformowe.

  Nie słyszałem, żeby Sony kiedyś zapłaciło za jakiegoś exklusiva.
  Zresztą np Seria MGS była tez na XBOX 2jka.

  Niestety nie przyznaje racji :) Zresztą nawet na ps3 wydawcy zarabiają wiecej niz na platformach konkurencji. (Wyniki Konami, Ubisoft, EA, Namco Bandai itd) stąd coraz więcej zaczyna być exklusivów na ps3 (white knight , valkyria)