Gry

Grid powraca - zapowiedziano nową odsłonę serii, Fernando Alonso konsultantem

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Nowy Grid zadebiutuje 13 września tego roku. Twórcy ujawnili szczegóły dotyczące rozgrywki, a także pochwalili się pierwszym materiałem wideo.

Codemasters kończy prace nad F1 2019, ale absolutnie nie nie zamierza udawać się na wakacje. Okazje się, że już teraz trwają prace nad nową odsłoną innego wyścigowego cyklu.

Grid zapowiedź i data premiery

Grid, bo właśnie o nim mowa, przypomni o sobie jeszcze w tym roku. Premierę zaplanowano bowiem na 13 września. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Twórcy zdecydowali się postawić na najprostszy z możliwych tytułów - Grid.

Gracze otrzymają ponad 70 licencjonowanych pojazdów do wyboru, które zostaną podzielone na kilka klas. Zmagania mają rozgrywać się na torach w Australii, Chinach, Japonii, Malezji, Hiszpanii, Wielkie Brytanii oraz USA i na Kubie. Można spodziewać się 6 typów wyścigów, ale pojedyncze wyścigi to nie wszystko, ponieważ dostępna będzie też kariera Grid World Series.

Grid cechować ma rozbudowany model uszkodzeń, które będą miały nie tylko efekt wizualny, ale przełożą się na prowadzenie pojazdu. Twórcy postarają się też o cykl dnia i nocy oraz dynamiczne warunki atmosferyczne.

Optymistycznie brzmią zapowiedzi dotyczące rozbudowanej sztucznej inteligencji. Prowadzeni przez nią kierowcy mają brać pod uwagę styl gracza. Jako przykład podawana jest bardzo agresywna jazda, kilka kontaktów może skłonić oponenta do odwzajemniania się tym samym.

Grid

Nie sposób pominąć faktu, iż konsultantem przy pracach został Fernando Alonso, hiszpański kierowca wyścigowy będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci sportów motorowych.

„Dla znającego F1, Endurance i Stock Racing, GRID jest idealną grą i cieszę się, że studio dodało do gry mnie i mój zespół wyścigowy. GRID oferuje wielką różnorodność i cieszę się z wyzwania, gdy gracze ustawią się na starcie przeciwko mnie.” - Fernando Alonso

Grid pierwszy zwiastun


Źródło: codemasters, IGN

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  david_89
  jeśli będzie przynajmniej tak dobry jak ostatni jaki wyszedł to będzie super
  1
 • avatar
  xxx.514
  Miło, jest całkiem spora szansa, że i nowego Dirta wypuszczą. Zapomnieli tylko, że już wypuścili grę o nazwie Grid.
 • avatar
  Kokolina
  Jakiś dobry okres dla graczy, w media expercie też battelfield w zestawie z fifą19 tylko 149 ziko