Gry

Gry obsługujące DX11 - najbliższe premiery

przeczytasz w 1 min.

Na konferencji AMD mogliśmy zobaczyć nadchodzące produkty tej firmy, lecz nie tylko. Dowiedzieliśmy się, że w najbliższych miesiącach na rynku pojawi się kilka nowych gier, które będą obsługiwać biblioteki DirectX 11.

W najbliższym czasie możemy oczekiwać gier BattleForge (studio EA Phenomic - w tym wypadku można liczyć na patch dodający obsługę DX11), S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (GSC Gameworld) i DiRT 2 (Codemasters). Te 3 gry mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.


DirectX 11: korzyści dla gier

W pierwszym kwartale 2010 r. powinniśmy się doczekać gier Lord of the Rings Online (Turbine), Dungeons and Dragons Online: Eberron Unlimited (Turbine), Aliens vs Predator (Rebellion) i Gengis Khan (Kylin).

Okazuje się więc, że już w czasie premiery Windows 7 i najnowszych kart graficznych AMD (będą obsługiwać DX11) na rynku znajdziemy gry, które wykorzystują DirectX 11.

Najnowsze biblioteki DX11 mają zaoferować lepszą wydajność, lepszą jakość grafiki i lepsze doznania. Udostępnią wiele nowych rozwiązań, które opiszemy już wkróce.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grzegorz Kubera
  0
  Wiem że podobny news się ukazał, ale nie zawierał pełnych informacji (co ma związek z tym, że pochodził z Fudzilli). Ten obecny jest redakcyjny i zawiera informacje z konferencji prasowej AMD.
  • avatar
   Makkk
   0
   No to fajnie, GSC mnie zaskoczyli, z tym DX11 w CoP. Szkoda, że na razie tylko high-endy wydają czerwoni. nV bankowo zrobi to samo, więc mnie wystarczy trochę poczekać... puki co zadowalam się kartą, która i tak nie obsługuje w pełni DX10 ;p
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co za bzdury :D DX11 i "Better performance" :D Tak samo miało być w DX10 a jak jest każdy widzi.
    Wciskanie ciemnoty czas zacząć...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     heh, kolejny STALKER z nowym DX