Gry

Rockstar Games potwierdza mikrotransakcje w GTA Online

przeczytasz w 2 min.

Wkrótce pojawi się przecież GTA Online, na temat którego poznaliśmy teraz bardzo ważne szczegóły. Niestety wielu osobom mogą się one nie spodobać.

GTA Online gra mikrotransakcje

Gracze bawią się już przy GTA 5, ale nie należy zapominać, że Rockstar Games ma w planach jeszcze jedną ważną premierę. Wkrótce pojawi się przecież GTA Online, na temat którego poznaliśmy teraz bardzo ważne szczegóły. Niestety wielu osobom mogą się one nie spodobać.

Od pewnego czasu krążyły po sieci plotki sugerujące, że w produkcji tej pojawią się mikrotransakcje. Ostatnio jeden z zachodnich serwisów dotarł do informacji, na podstawie których potwierdził te doniesienia, ale pomimo tego nie wszyscy jeszcze w nie wierzyli. Teraz trzeba będzie jednak zacząć, ponieważ głos w sprawie zabrał sam producent i niestety oświadczył, że mikrotransakcje będą w grze obecne.

Gracze dostaną tutaj możliwość zakupu wirtualnej gotówki, którą będzie można potem wykorzystać w grze. Producent przygotował 4 pakiety o różnej wartości, z których najtańszy kosztować ma 1,99 £, a najdroższy 13,49 £. Pierwszy zapewni 100 000 $ wirtualnej gotówki, a drugi aż 1 250 000 $.

Pakiety wirtualnej gotówki do GTA Online:

 • 100 000 $ Red Shark Cash Card - 1,99 £
 • 200 000 $ Tiger Shark Cash Card - 3,49 £
 • 500 000 $ Bull Shark Cash Card - 6,99 £
 • 1 250 000 $ Great White Shark Cash Card - 13,49 £

Producent zapewnia rzecz jasna, że mikrotransakcje nie spowodują zaburzenia równowagi gry i jeśli gracze nie będą chcieli wydawać swoich pieniędzy, to absolutnie nie trzeba tego robić.

"Nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup samochodów, broni, ubrań, czy jakiekolwiek działania wykonywane w Los Santos. To tylko opcja dla osób, które chcą mieć coś to nieco szybciej. Bardzo szybko można jednak zgromadzić gotówkę poprzez rozgrywkę, chociażby dzięki wygrywaniu wyścigów ulicznych, dokonywaniu napadów rabunkowych, a także poprzez szereg innych przedsięwzięć."


Warto dodać jeszcze, że wirtualne ceny mają być tutaj nieco inne niż te znane z trybu single GTA 5. Przykładowo samochód, który kosztuje tam 1 000 000 $ w GTA Online nabyć będzie można za 150 000 $. Tańsze będą również nieruchomości, ale chociażby za broń trzeba będzie już płacić więcej.

Rockstar Games wprowadzi też pewne ograniczenia, które uniemożliwią najbogatszym zakup wszystkiego, co tylko jest na sprzedaż. Najbardziej interesujące przedmioty można będzie nabywać wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia bohatera.

Wielu producentów spotkało się z ostrą krytyką po wprowadzeniu mikrotransakcji do swoich produkcji. Czy podobny los spotka tak uwielbiane przez graczy Rockstar Games?

Źródło: youtube, eurogamer.net, ilovegamereviews.blogspot

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vassago
  22
  Niezbyt trafne posunięcie i ryzykowne. Dla przykładu kupno wirtualnego złota w Diablo 3 zniszczyło ekonomię i samą chęć grania w tą grę. Jestem pełen obaw.
  • avatar
   Anavrin990
   3
   Kiepski pomysł.Do czego to doszło.No ta wszyscy teraz tak robią i zarabiają to czemu my niem możemy.Och ta zachłanność.Jeszcze i m mało jest?Nie widzę tego za bardzo.Wiadomo nie trzeba kupować,ale czy granie nie będzie trudniejsze?
   • avatar
    baltham
    1
    Hm.... ciekawe. W lewym górnym rogu nie ma zdjęcia helikoptera jak to miało miejsce na poprzednich okładkach :)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Panowie, zapowiedzcie gta na pc, a nie jakieś online...
     • avatar
      Michur
      0
      Zamiast w mikropłatnosci kase wole zainwestowac w sprzet i szybkie łacze skill i wirtalne pieniądze same przyjdą jesli bedzie inaczej znaczy ze popsulu gre
      • avatar
       xchaotic
       -5
       A ja tam sie ciesze, mam malo czasu zeby grac, wiec nie bede siedzial jak jakies nolajfy 18h zeby uzbierac na bazooke tylko sobie kupie i ich rozpier... ;)
       • avatar
        Michur
        0
        Jedyna dobrą rzeczą płynącą z tych płatności będzie to że w końcu zrobią porządek na serwerach bo teraz jeden idiota potrafi popsuć wszystkim grę.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Powinien byc polski akcent - lapowka dla policji za prawdziwego golda :)