• benchmark.pl
 • Mobile
 • T-Mobile zastępuje dotychczasowe karty SIM formatem half SIM. Co to takiego?
Mobile

T-Mobile zastępuje dotychczasowe karty SIM formatem half SIM. Co to takiego?

przeczytasz w 2 min.

T-Mobile w trosce o środowisko dąży do ograniczenia ilości plastiku dostarczanego przy okazji wydawania kart SIM.  Czy ofiarami będą klienci?

Zmiana rozmiaru kart SIM przez T-Mobile to istotna różnica dla korzystających z usług tego operatora. Nowy użytkownik może po prostu nie zdecydować się na ofertę, ale abonent, którego wiąże umowa, sporo ryzykuje. Zgubienie lub uszkodzenie dotychczasowej karty SIM może oznaczać, że T-Mobile nie wyda nam karty w rozmiarze odpowiednim dla wejścia SIM naszego telefonu. Czy to możliwe?

Co to jest half SIM?

Half SIM to rewolucja, którą smartfony, tablety i routery LTE / 5G łykną bezrefleksyjnie. Oznacza tylko nową ramkę, w której umieszczona jest karta SIM. Obecnie T-Mobile dostarcza karty w ramkach o wymiarach 86X54 mm.  Zmieniając ten standard na half SIM, operator zmniejszy rozmiar ramki do wymiarów 43X54 mm.

Nie wpłynie to na możliwość wyłamania takiego rozmiaru karty, jakiego potrzebujemy. Zmienia się tylko opakowanie, w którym dostarczana jest jest karta mini, micro i nano.

Ile plastiku oszczędzi T-Mobile wprowadzając half SIM?

T-Mobile uzasadnia swoją decyzję troską o środowisko, a dokładnie dążeniem do ograniczenia wykorzystywania plastiku.

Świadome działania na rzecz ochrony środowiska są wpisane w DNA naszej marki, dlatego też postanowiliśmy wykonać kolejny krok ku redukcji naszego wpływu na środowisko i zmniejszyć plastikowe karty, na których dostarczane są SIMy T-Mobile.

Operator na odchudzeniu zestawów startowych ma nadzieję oszczędzić aż 8 ton plastiku rocznie.

Kto dostanie half SIM od T-Mobile?

Karty SIM z mniejszą ramką  w przyszłości będą trafiać do rąk wszystkich klientów T-Mobile. Otrzymają taką korzystający z ofert abonamentowych, na kartę oraz MIX. Na mniej plastiku w zestawach startowych mogą liczyć także klienci Heyah.

Jako pierwsi na kartę z w mniejszej ramce mają szansę trafić zainteresowani numerami na kartę oraz MIX, ale nie natychmiast. Aktualnie w sklepach i salonach T-Mobile dostępne są dotychczasowe zestawy startowe i będą one wydawane aż do wyczerpania zapasów.

Źródło: T-Mobile

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  12
  Jak dla mnie to mogliby to sprzedawać bez ramek, a pin i puk pisać na kartce.
  • avatar
   taki jeden
   4
   A ta karta z plastiku z której trzeba wyłamać ten pół sim to niby też jest eko? Ile ton trzeba żeby ją wyprodukować i zastąpić zwykły sim. No ludzie chyba kogoś pop...
   • avatar
    LubieBigos
    3
    Karty sim czy to mini, mikro czy nano już dawno powinny odejść do lamusa.
    Tylko e-sim w postaci chipu w telefonie powinno być standardem.
    Az dziw człowieka bierze ze w 2023 roku trzeba jeszcze wkładać jakieś ustrojstwo do telefonu żeby moc dzwonić, zamiast włączyć telefon, wybrać operatora czy nawet kilku i formalności z umowa czy na kartę załatwić online i już dzwonić gdzie dusza zapragnie.
    • avatar
     Zuberator
     2
     „ Zmiana rozmiaru kart SIM przez T-Mobile to istotna różnica dla korzystających z usług tego operatora. Nowy użytkownik może po prostu nie zdecydować się na ofertę, ale abonent, którego wiąże umowa, sporo ryzykuje. Zgubienie lub uszkodzenie dotychczasowej karty SIM może oznaczać, że T-Mobile nie wyda nam karty w rozmiarze odpowiednim dla wejścia SIM naszego telefonu. Czy to możliwe?”

     Rutkowska, co ty masz w głowie, aby takie bzdury wypluwać, w kontekście zmniejszenia ramki dla kart sim?