• benchmark.pl
 • Gry
 • Blizzard opóźnia start otwartej bety karcianej gry Hearthstone: Heroes of Warcraft
Gry

Blizzard opóźnia start otwartej bety karcianej gry Hearthstone: Heroes of Warcraft

przeczytasz w 2 min.

Firma Blizzard za pomocą usługi Battle.net poinformowała o opóźnieniu otwartej bety gry Hearthstone.

hearthstone heroes of warcraft otwarta beta opóźniona

Firma Blizzard już od dłuższego czasu intensywnie pracuje nad nadchodzącą darmową karcianą grą logiczną zatytułowaną Hearthstone: Heroes of Warcraft. Początkowo premiera otwartej wersji beta gry miała odbyć się jeszcze w bieżącym roku, jednak została ona niespodziewanie przełożona na bliżej nieokreślony termin.

Wspomniana gra Hearthstone: Heroes of Warcraft, mimo iż na pozór przypomina niezbyt okazałą i zaawansowaną produkcję, to jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Twórcy jakiś czas temu postanowili wykorzystać potencjał drzemiący w święcie Azeroth, który to stanowi tło fabularne gry i stanowi pomost pomiędzy seriami Warcraft i World of Warcraft, do których wspomniana produkcja nawiązuje.

Gra jest dostępna za pośrednictwem modelu free-to-play, a więc jest darmowa z możliwością dokonywania mikropłatności. Mechanika rozgrywki nie odbiega zbytnio od tego, co oferują inne podobne produkcje, podstawowym elementem są zmagania w sieci z innymi graczami, w których każdy z nich wybiera jedną z dostępnych postaci, a następnie w trakcie rozgrywki wykorzystuje zgromadzone przez siebie karty do gry, celem rzucania zaklęć, używania umiejętności czy przyzywanie sprzymierzeńców.

hearthstone heroes of waracraft pojedynek render

Obecnie gra Hearthstone znajduje się fazie zamkniętych beta testów, do których jednak w prosty sposób może dołączyć niemalże każdy – wystarczy zapisanie się do zamkniętych testów, a twórcy co jakiś czas dodają do gry nowe osoby. Tym razem poinformowano, że wszystkie osoby, które zgłosiły chęć udziału w testach do 16 grudnia – otrzymały już dostęp. Zapisy do beta testów mają potrwać jeszcze do 7 stycznia, wszyscy, którzy do tego dnia zgłoszą chęć testów, otrzymają dostęp do beta testów jeszcze przed startem otwartej bety.

Otwarte beta testy, zgodnie z planem miały ruszyć jeszcze w bieżącym roku – tak się jednak nie stanie. Otóż twórcy poinformowali, że ostatnia aktualizacja zamkniętej bety wprowadziła sporo poprawek błędów i zmian, w tym nowy system gry rankingowej i niektóre karty.


Jak sami informują, część zmian wymagała sporej modyfikacji kodu gry, więc możliwe jest wystąpienie pewnych problemów z grą, dlatego potrzebują jeszcze trochę czasu na wyłapanie wszystkich usterek – oczywiście z pomocą graczy. Kiedy ten proces zostanie zakończony, a gra wzbogaci się o kilka usprawnień, zakończy się okres zamkniętych beta testów i gra w otwartej becie stanie się ogólnodostępna.

Do tego czasu można zgłosić chęć wzięcia udziału w zamkniętych beta testach.

Źródło: battle.net, vg247, polygon

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  siwyandrew
  -2
  rzeczywiście to naprawdę zaawansowany technologicznie projekt, nad ktorym chłopaki pracowali rownolegle z Diablo, no ale jak to bywa przy tak rozbudowanych produkcjach coś poszło nie tak i muszą od nowa wszystko pisać. Jaka szkoda....
  • avatar
   m2nster
   0
   nie jestem fanem WoW, moze dlatego gra mnie nie powala, pobawilem sie pare godzin, moglbym ustawic automat z kolejnoscia kart i wygrywalbym wiekszosc meczy.
   Jedyna nadzieje dla tej gry widze, jesli udostepnia ja tez na andka i bedzie mozna grac w drodze. jako zapychacz czasu.