Gry

Hejt w świecie gier - powiedzmy mu „nie”

przeczytasz w 1 min.

Fundacja Cybersmile nawiązała współpracę z firmą ESL. Cel: promować pozytywne zachowania w światku gier.

Hejt to jedno z najgorszych, co trapi społeczność internetową, a więc i graczy preferujących gry sieciowe. Znana doskonale wszystkim miłośnikom eSportu firma ESL i Fundacja Cybersmile postanowiły rozpocząć współpracę, której owocem będzie akcja, mająca na celu zwrócenie uwagi na toksyczne zachowania w środowisku elektronicznej rozrywki i podjęcie próby walki z nimi.

Granie powinno sprawiać frajdę. Zarówno profesjonalni eSportowcy, jak i amatorzy często bywają jednak ofiarami werbalnych ataków, nie zawsze uzasadnionych i często nieadekwatnych. Mowa nienawiści, rasizm i seksizm to tylko kilka z przykładów. Fundacja Cybersmile stara się promować pozytywne zachowania w świecie gier, nawiązując współpracę z kolejnymi firmami, takimi jak Intel i Twitter czy właśnie ESL.

„Zostanie oficjalnym charytatywnym partnerem ESL idealnie pasuje do Cybersmile. Tak duże zaangażowanie w świat gamingu będzie miało ogromny wpływ na wypełnianie naszej misji w tak zróżnicowanym, globalnym środowisku” – komentuje Dan Reisbeck, współzałożyciel Fundacji Cybersmile.

Craig Levine z ESL America dodaje: „Wszyscy w ESL cieszymy się na myśl o rozpoczęciu współpracy z Cybersmile. Chęć pomocy graczom narażonym na cyberprzemoc doskonale pasuje do naszego zaangażowania w walkę z toksycznymi zachowaniami w gamingu i e-sporcie. Przed nami ekscytujące czasy”.

Co robi Cybersmile, by walczyć z hejtem? Przede wszystkim prowadzi kampanie edukacyjne, bada i analizuje problem, by znaleźć przyczyny toksycznych zachowań oraz oferuje pełne wsparcie dla osób, które spotkały się z internetowym hejtem. Można się domyślać, że ESL zadba o to, by o Cybersmile usłyszeli wszyscy eSportowcy i widzowie oglądający ich zmagania.

Źródło: ESL, Cybersmile

Komentarze

68
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mesjan
  17
  Jakim trzeba być słabym psychicznie maślakiem by hejt obcej niewidocznej osoby mógł wywrzeć jakąkolwiek znaczącą presję. To nie wina hejtu tylko błędnego wychowania młodego człowieka tak zwaną bezstresową metodą. Wyrasta taki i złego słowa na niego powiedzieć nie można, krytyki też nie może słuchać bo potem psycha siada.
  • avatar
   Konto usunięte
   9
   Przyczyny wcale nie trzeba szukac bo ludzie sa jacy sa, ot zwykla choroba cywilizacyjna. Bylo pokolenie moherow, a teraz mamy pokolenie zakompleksionych trolli internetowych. Gdyby na ulicy mozna bylo dac legalnie i calkowicie anonimowo komus w morde to zaraz by to ludzie robili. Odbierzesz ludziom anonimowosc w internecie to nagle bedzie spokoj ale zaraz bedzie pospolite ruszenie fanatykow inwigilacji.
   • avatar
    anzeh
    3
    "Hejt" to w tej chwili każda opinia dla kogoś lub czegoś nieprzychylna. Ktoś mówi że woli mazdę od skody? Hejter. Ktoś mówi że gazeta pisze głupoty? Hejter. Komuś się nie podobał film na festiwalu? Hejter. To przecież jest absurd i droga do nikąd. Co innego chamstwo które powinno być tępione poprzez staranne wychowanie oraz reakcje społeczne a co innego krytyka. Bez krytyki, sprzecznych opinii i dyskusji nie rozwija się żadna myśl.
    • avatar
     KENJI512
     1
     Stop "mowie nienawiści" :D tak to widzę^^
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Popieram post wyżej. Poza tym w każdej grze jest magiczny przycisk 'mute' ,jak ktoś nie potrafi znieść przytyków online
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Fu noob die reported
       • avatar
        Smuga
        0
        Pierdu pierdu. A niech sobie hejtują ile wlezie. Zająć to się powinno trollingiem w sieci.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Hejt w świecie gier? Polecam gry single player, ew. co-op ze znajomymi.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Więc powiadacie, że mam tylko siedzieć i klikać? I gdzie w tym wszystkim miejsce na zabawę?
          • avatar
           darioz
           0
           POprawność POlityczna jest jak pasożyt który zżera ofiarę od środka! Dlatego trzeba z tym walczyć wszelkimi możliwymi sposobami do skutku!
           Dlatego wbrew lewakom głosujmy na skrajną prawicę i tępmy lewactwo na każdym kroku aż lewactwo wyląduje na śmietniku historii!
           BÓG, HONOR OJCZYZNA PO GROBOWE DESKI!!!
           • avatar
            BILI82
            0
            Hazdy ma prowo do swojego zdania a ze ktos to nazwal Hejtem to inna historia, nie przesadzajmy, wolnosc slowa i myslenia choc w internecie niech pozostanie wolnoscia. Ja szanuje kazdego zdanie w kazdym temacie i to powinno sie promowac.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             .
             • avatar
              Foxy the Pirate
              0
              Odrębne serwery dla ruskich i będzie spokój.
              • avatar
               patol1984
               0
               tak