Technologie i Firma

HP zapowiada nowości w sektorze druku 3D

przeczytasz w 1 min.

Firma HP chce wprowadzić w przyszłym roku na rynek rozwiązania druku 3D modeli metalowych oraz wielokolorowych.

HP chce w przyszłym roku wyraźnie podkreślić swoją obecność w sektorze druku 3D. Ma w planach wprowadzenie platformy do tworzenia modeli metalowych oraz do druku wielokolorowego („w pełnym kolorze”). 

Firma HP wprowadziła w ubiegłym roku na rynek drukarkę Jet Fusion 3D, która spotkała się z ciepłym przyjęciem i jest dziś wykorzystywana w dużych firmach, między innymi Deloitte i Nike. Dyrektor generalny, Dion Weisler, zapowiedział, że wkrótce zaprezentowane zostaną kolejne atrakcyjne produkty.

Na potrzeby modeli metalowych utworzona ma zostać zupełnie nowa platforma, podczas gdy druk wielokolorowy ma się pojawić jako rozszerzenie funkcjonalności obecnej platformy Jet Fusion 3D. Niestety na szczegóły trzeba na razie poczekać.

HP druk 3D metal

Rozwiązanie umożliwiające druk „w pełnym kolorze” jest już podobno na ukończeniu, na co dowodem była prezentacja „wydruków”. Te są solidne i w pełni funkcjonalne, co jest sygnałem, że technologia to nie tylko „pokazówka”, ale coś o faktycznym potencjale w branży projektowej.

W przypadku druku z wykorzystaniem proszków metalowych Weisler był jednak bardziej tajemniczy, ponieważ „technologia jest unikatowa i opiera się na zaawansowanych autorskich rozwiązaniach”, które pozwolić mają drukować wysokiej jakości modele za nieduże pieniądze. Krótko mówiąc: HP najpewniej szykuje coś wyjątkowego.

Źródło: 3ders

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  silvver
  5
  "Krótko mówiąc: HP najpewniej szykuje coś wyjątkowego."

  I pewnie cena też będzie wyjątkowa.
  • avatar
   drcocaina
   0
   Jak walną drukarkę CMYK 3D to rozwalą system i mogą walnąć cenę jaka im się przyśni bo chętnych nie braknie. 3mam kciuki.