• benchmark.pl
 • Mobile
 • HTC U11 - kilka chwil ze smartfonem na dobry początek i przykładowe zdjęcia
Mobile

HTC U11 - kilka chwil ze smartfonem na dobry początek i przykładowe zdjęcia

przeczytasz w 2 min.

Czy nowy flagowiec HTC U11 będzie błyszczał na mobilnym firmamencie tak samo jak w obiektywie aparatu? Niedługo się przekonamy.

Już kilka chwil spędzonych z HTC U11 utwierdziło mnie w przekonaniu co do jednego. Utrzymanie obudowy tego smartfona w należytej czystości, czyli bez jakiegokolwiek odcisku palca na przedniej czy tylnej ściance będzie graniczyło z cudem. Dlatego dobrze, że producent dołącza ściereczkę, mały dodatek do obecnych w zestawie słuchawek, przejściówek i samego smartfona, który wyceniony został na 3249 złotych.

W Play i Orange w przedsprzedaży można otrzymać dodatkowo zestaw fitnessowy UA Health Box (opaska, pulsometr, inteligentna waga) gratis, ale liczba takich zestawów jest ograniczona.

We wtorkowe południe przez kilka chwil mogłem „pobawić” się HTC U11. Nie ukrywam, że błyszcząca obudowa to cecha, która najbardziej utkwiła mi w pamięci. A przecież to tylko jeden z elementów, które mają nas zainteresować.

HTC U11 tylna ścianka

HTC U11 ekran

HTC U11 krawędź

Konstrukcja HTC U11 nie odstaje…

…od innych flagowych, topowym smartfonów, które ujrzeliśmy już w tym roku, a może jeszcze ujrzymy. Nie jest taki sam, bo przecież każdy flagowiec ma swoje zalety, ale od razu można powiedzieć, że nie będzie to model na przetrwanie. To smartfon, który może powalczyć o najwyższe lokaty w zestawieniach.

Tym czym wszyscy emocjonowali się jeszcze przed premierą była nie wodoszczelność, ale funkcja HTC Edge Sense, która odpowiedzialna jest za reagowanie na nacisk. Poniżej kilka zrzutów ekranu, które pokazują jej konfigurację. Można określić siłę nacisku, która wywołuje przypisaną funkcję.

HTC Edge Sense
Nacisk może być sygnalizowany wizualnie

Jak sprawuje się to w praktyce? Na razie miałem okazję tylko kilka razy pościskać HTC U11 i wydaje się, że będzie to miły (ale czasem moze kłopotliwy) dodatek do innych wbudowanych funkcji (gestów) interakcji użytkownika ze smartfonem. Czy wyróżnikiem i największą zaletą? Może okazać się, że będą inne. Wbudowany akumulator ma „tylko” 3000 mAh, ale HTC wierzy, że Snapdragon 835 wespnie się na wyżyny swoich możliwości, by nie było to słaby element tego smartfona.

90 punktów DxO Mark - ale jak to?

Bardzo wysoki, a w obecnej stawce najlepszy wynik testów DxO Mark przykuwa uwagę. Czy jednak jest to dobry wyznacznik jakości zdjęć z HTC U11. Otóż moim zdaniem testy DxO należy traktować z duża dozą ostrożności, ale jak zwykle w każdym stwierdzeniu musi być trochę prawdy.

HTC U11 obiektyw

Już HTC 10 (w międzyczasie pojawił się też HTC U Ultra) moim zdaniem bardzo dobrze radził sobie ze zdjęciami, co stanowiło odmianę po raczej nie do końca udanych wcześniejszych modelach. Było jeszcze kilka ale, miałem nadzieję, że kolejny flagowiec się z nimi upora.

Wygląda na to, że HTC podąża ścieżką poprawy jakości zdjęć, a dobre wyniki w DxO nie są całkowicie wyssane z palca. Zdjęcia wykonane w formacie DNG pokazują, że potencjał jest, tylko nadal trzeba pracować na kolorami.

Poniżej kilka zdjęć, które udało się wykonać podczas wczorajszej krótkiej prezentacji smartfonu HTC U11 w warszawskim lokalu Ferajna.

HTC U11 przykład sztuczne światło

HTC U11 przykład

HTC U11 przykład

HTC U11 przykład

I porównanie JPEG vs DNG - jak w większości smartfonów, pliki RAW trudno doprowadzić do popranej kolorystyki w stanadardowych aplikacjach do edycji tego typu obrazów.

I na koniec sonda. Wskazówka to dwie liczby - 16 i 12.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  0
  Jakim trzeba być dyletantem i idiotą żeby zaprojektować taka obudowę do telefonu?
  • avatar
   Pogromca blacharni Pro
   -1
   Focie nawet ladne trzepie. Zupelnie jak kompaktowe ''malpki'' z 2005 roku. W koncu telefony je dogonily.

   A co do samego HTCka, to ta firma skonczyla sie po serii Desire, w ktorej wygrali wyscig o 1 ghz w telefonach.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login