Telefony

Huawei Ascend D Quad: premiera smartfona opóźniona - producent ma problemy z procesorem

przeczytasz w 1 min.

Kiedy trafi na rynek?

Już podczas pierwszej (na MWC 2012) prezentacji Huawei Ascend D Quad zrobił na większości obserwatorów bardzo dobre wrażenie. Okazuje się jednak, że premiera tego ciekawego smartfona będzie miała miejsce później niż planowano.

Liczono na to, że zadebiutuje on na rynku już w lipcu. Tymczasem producent podzielił się informacją, iż masowa produkcja smartfona ruszy nie wcześniej niż w połowie sierpnia, a i ten termin jest na chwilę obecną bardzo optymistyczny i wcale nie powiedziano, że będzie tym ostatecznym.

Huawei Ascend D Quad smartfon

Wszystko to przez kłopoty, jakie sprawia autorski procesor producenta. Zamiast układu Nvidii czy Qualcomma, zastosowanie będzie miał tutaj cztero-rdzeniowy Huawei K3V2. W pierwszych testach wypadł on rewelacyjnie, o czym zresztą pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Huawei ma jednak problemy z produkcją swojego procesora, która postępuje zdecydowanie wolniej niż planowano. Mimo, iż podjęto wszelkie możliwe kroki do rozwiązania problemu, to premiera smartfona musiała zostać odłożona.

Taki sam los automatycznie spotka Huawei Ascend D Quad XL. Jest to bowiem bliźniaczo podobny model różniący się jedynie pojemnością akumulatora (2500 mAh).

Huawei Ascend D Quad smartfon specyfikacja

Szkoda, bo obydwa smartfony zapowiadają się naprawdę interesująco, tym bardziej, że mają być sporo tańsze od konkurencji.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: gsmarena, androidauthority

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Design bliźniaczo podobny do Samsunga Galaxy SII, ale moim zdaniem jest to zaletą tego Huawei :)
  • avatar
   Brudka
   0
   He he he bo kraje rozwijające sie na pewno beda płacić za piłkę do gały 50 euro ;)
   Pustosc inaiwność ludzka nie zna granic ;)