Smartfony

Huawei jednak przejdzie na wyśmiewane kiedyś ekrany o wysokiej rozdzielczości

przeczytasz w 1 min.

Kolejny z flagowych smartfonów Huawei oferować ma ekran QHD (1440 x 2560 pikseli).

Huawei to jeden z nielicznych producentów, który w swoich flagowych smartfonach nie stosuje rozdzielczości wyższej niż Full HD. Wbrew pozorom wcale nie działa to na jego niekorzyść, wielu użytkowników takie postępowanie chwali. Mimo tego wkrótce przyjdzie czas na zmiany.

Richard Yu, CEO Huawei, wyraził się w ostatnim wywiadzie bardzo jasno. Chiński producent okazuje się dostrzegać ciepłe przyjęcie ekranów QHD (1440 x 2560 pikseli) i również chce na takowe postawić. Do tego stopnia, że rozwiązanie to zobaczyć mamy już w kolejnym flagowcu.

Teoretycznie nie powinno stanowić to większego zaskoczenia. Przypominają się jednak komentarze, jakie Huawei wygłaszało nieco ponad rok temu, kiedy to ekrany QHD czy 4K w smartfonach określane były jako nic więcej niż zagrywki marketingowe. Dlaczego zatem zdecydowano się jednak spojrzeć na nie przychylnym okiem?

Richard Yu ma na to odpowiedź. Chęć przesiadki na ekrany QHD spowodować miał rozwój rzeczywistości wirtualnej. Wydaje się, że jest to tłumaczenie dość rozsądne, ponieważ gdzie jak gdzie, ale w przypadku gogli VR wysoka rozdzielczość ma sens.

Źródło: androidheadlines, phonearena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  16
  Bo teraz to dział marketingu decyduje o tym co znajdzie się w danym urządzeniu, a realne potrzeby klientów nie są istotne.
  Potrzeby klientów się wymyśla w firmach, potem w popartej milionami dolarów kampanii marketingowej wmawia się klientom, że to są ich własne potrzeby, a na końcu pod te wymyślone potrzeby projektuje się towary.

  Świetnie to działa, dobrze się firmom na tym zarabia, a klienci, przerobieni przez machinę reklamową, bronią tych wymyślonych potrzeb jakby chodziło o ich własne życie.

  Potęga marketingu!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ależ chodzi o coś zupełnie innego. Ich procesory i GPU nie dają sobie kompletnie rady z wysokimi rozdzielczościami.

   Ot cała prawda i dorabiają historię jakie to ludziom jest niepotrzebne...