Smartfony

Huawei P30 Lite w Polsce - 48 Mpix z tyłu, 24 Mpix z przodu (inny model niż w Azji)

przeczytasz w 2 min.

Lajtowa, ale tylko z nazwy wersja smartfona Huawei P30 Lite trafia do sprzedaży w Polsce. Okazuje się, że jest nieco inaczej wyposażona niż model, który kupilibyśmy w Azji. Różnice dotyczą pamięci RAM i specyfikacji aparatów.

Smartfon Huawei P30 Lite został zaprezentowany tuz po premierze modeli P30 i P30 Pro. Wspominaliśmy o nim podając specyfikację, ale jak się okazuje są to parametry, które dotyczą modelu dostępnego na przykład w Azji. W Polsce w cenie 1599 złotych pojawi się P30 Lite (do 30 kwietnia trwa przedsprzedaż), który nieco inaczej stawia na fotografię i ma trochę mniej RAMu niż opisywany kilka dni temu model.

Huawei P30 Lite cena

Mniej RAMu, ale lepszy główny aparat cyfrowy

Oznacza to, że zamiast wspomnianych 6 GB mamy 4 GB RAM, natomiast pamięć masowa jest taka jak wcześniej podano czyli 128 GB. Możemy ją rozszerzyć kartami microSD. W aparacie głównym (jednym z trzech) pojawił się sensor Sony o rozdzielczości 48 Mpix, natomiast na przedniej ściance w łezce zagościł 24 Mpix układ.

W przypadku głównego aparatu nie mamy do czynienia z łączeniem pikseli w tradycyjnym trybie fotografowania. Zdjęcia mają 48 Mpix natywnie. Dopiero po aktywowaniu AI (główny aparat rozpoznaje 22 sceny i obiekty) do głosu dochodzą algorytmy, które obniżają maksymalną rozdzielczość do 12 Mpix. W menu aparatu nie znalazłem trybu RAW, jednak mamy tryb Pro, a także tryb Nocny. Pewne ciekawe funkcje ukryto jednak jeszcze głębiej w menu, między innymi tryb rozmycia tła, który posiłkuje się trzecim sensorem na tylnej ściance. Drugi zapewnia zdjęcia o bardzo szerokim polu widzenia (jeszcze szerszym niż w P30 Pro).

Tryb nocnego selfie P30 Lite

Przednia kamera służy do selfie, ale w tym przypadku Huawei już na samym początku zwraca uwagę, że będą one łączone dla poprawy jakości obrazu gdy zechcemy skorzystać z funkcji nocnego selfie (Night Mode). Uzyskamy w ten sposób zdjęcie 6 Mpix, nadal wystarczającej do zastosowań jakości. Również tutaj mamy AI, tym razem z rozpoznawaniem 8 scen.

Huawei P30 Lite dłoń

Huawei P30 Lite tył

Huawei P30 Lite niebieski
Wariant niebieski

Pozostałe parametry smartfona Huawei P30 Lite w tym chipset Kirin 710, system Android 9 i EMUI 9 wraz z niesionymi przezeń korzyściami są takie jak donosiliśmy wcześniej. Na poniższej ilustracji ich podsumowanie.

Gratisy w zestawie z Huawei P30 Lite

Jeśli w dniach 8 - 30 kwietnia zdecydujemy się zakupić Huawei P30 Lite w przedsprzedaży to otrzymamy w zestawie opaskę Huawei Band 2 Pro. Z kolei w dniach 15 kwietnia - 15 maja planowana jest promocja, w której ze zniżką 50% uzyskamy dodatkową gwarancję na naprawę przypadkowo stłuczonego/pękniętego ekranu.

Dla kupujących Huawei P30 Lite, a także pozostałych modele z serii P30, w dniach od 10 kwietnia do 30 czerwca, Huawei przyszykował na próbę miesiąc (trzy miesiące dla P30 i P30 Pro) dostępu do swojej chmury. Jest to 50 GB przestrzeń w sieci, którą po upływie testowego darmowego okresu możemy wykorzystywać wnosząc opłatę 3,99 zł miesięcznie. Jeśli jej nie wniesiemy, przez pewien czas dane będą nadal dostępne, da się je skasować, ale już nie wgramy nic więcej, nawet gdy nie wykorzystaliśmy wcześniej całych 50 GB.

Źródło: Huawei

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  hehe, kolejna ankieta z bezsensownym punktem "nie mam zdania na ten temat". owszem, większość z nas ma zdanie, z powodu ceny nie jest zainteresowana takim smartfonem i tyle.

  jeśli chodzi o wypasione rozdziałki matryc, jeden wielki bezsens. po co komu matryca 48Mpix skoro szkiełko i tak przepuści góra 16Mpix ?
  • avatar
   Adrianwo
   -9
   Panie Żebruniu zabiję cię, miałeś spełnić tę jedną obietnicę - nic nie mówić tutaj na temat Huawei a ty co?