Mobile

Huawei VR - gogle rzeczywistości wirtualnej dla flagowców Huawei

przeczytasz w 1 min.

Pokazane w Szanghaju gogle Huawei VR to krok chińskiego koncernu w stronę wirtualnej rzeczywistości. Na razie dostępne będą w Chinach

Huawei zdradził nam niedawno swoje ambitne plany przejęcia pałeczki lidera na rynku mobilnym. Nowe gogle rzeczywistości wirtualnej Huawei VR, które zaprojektowano z myślą o niedawno pokazanym Huawei P9 oraz Mate 8 to na pewno jeden z kroków, który ma pomóc w realizacji tych planów. Czy jednak na pewno dobry?

Huawei VR wyglądają niemal identycznie jak Samsung Gear VR, a zasada działania gogli jest podobna jak w przypadku produktu Koreańczyków. Rolę wyświetlacza pełni ekran smartfona. I tu mamy pewien problem. Bo ekrany w smartfonach Huawei to tylko Full HD, czy zatem po podzieleniu tego na dwa, otrzymamy wystarczająco ostrą i szczegółową przestrzeń VR?

Takie parametry jak opóźnienie wyświetlania, wynosi ono 20 ms, oraz pole widzenia równe 95 stopni, są podobne jak w innych goglach dla VR, ale nie rozdzielczość. Huawei kładzie nacisk na inną kwestię. Dźwięk dookólny 3D dostępny po podłączeniu do gogli własnych słuchawek.

W momencie premiery, wraz z goglami ruszy platforma z ofertą filmów dedykowanych VR (będzie także sporo innych filmów, łącznie 4000), a także kilkuset obrazów panoramicznych i wycieczek. Pojawi się również 40 gier dedykowanych VR.

Na razie Huawei VR zapowiadany jest jako produkt, który będzie dostępny tylko w Chinach, ale wydaje się wielce prawdopodobne, że trafi również na inne rynki. To jednak tylko, i tylko, nadzieje, gdyż brak na razie oficjalnych zapowiedzi ze strony jakiegokolwiek europejskiego oddziału Huawei.

Źródło/fot: Endgadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BluePandoraBox
  -1
  za 20-30$ na ebay można kupić uniwersalne gogle do każdego fona, z regulacją dioptri i rozstawu oczu, w tych nie widzę by o tym pomyślano, a przecież chińczycy są mniejsi i ten rozstaw też mają mniejszy, nie wiem też czy dla nich nie zrobili specjalnego kształtu soczewek - skośnych :E
  dokładając 5$ dostajemy pilota na BT
  większość playerów ma możliwość włączenia trybu surround, nie trzeba do tego kupować kolejnego badziewia od Huawei
  pozazdrościli Samsungowi tylko zapomnieli że tam są dużo lepsze ekrany z większym ppi + pad z boku + czujnik zbliżeniowy w goglach + wiatraczek + złącze ładowania fona
  idę o zakład że Huawei nawet połowy nie zaimplementował w swoich goglach,
  o gwarantowanej pikselozie made in China wspominam przez grzeczność ;)