• benchmark.pl
 • Hybrydowe dyski Blu-ray trafią na japoński rynek

Hybrydowe dyski Blu-ray trafią na japoński rynek

przeczytasz w 1 min.

Mimo iż tego typu rozwiązania nigdy nie zdobyły przesadnie dużej popularności, na japońskim rynku wkrótce pojawią się hybrydowe dyski Blu-ray/DVD. Konstrukcja nośnika pełniącego zarówno funkcję krążka DVD jaki Blu-ray, to pomysł inżynierów z japońskiej firmy JVC. Producentem, który zamierza zbić na tym pomyśle fortunę (?) jest Pony/Canyon. Według przedstawicieli firmy, dwu-funkcyjne dyski mają przyśpieszyć proces przechodzenia z napędów DVD na Blu-ray. Odkąd standard HD-DVD przestał liczyć się w wyścigu nośników HD, Blu-ray zyskuje na popularności ale ciągle trudno mówić o masowym popycie na tego typu rozwiązania.

Pony/Canyon zamierza wprowadzić hybrydowe dyski już w lutym przyszłego roku. Konstrukcja dysku to jedna warstwa pełniąca rolę nośnika Blu-ray o pojemności 25GB. Co ciekawe tuż nad nią znajdą się aż dwie warstwy nośnika DVD – pojemność 8.5GB. Płyta została tak przygotowana, że niebieski laser „zatrzymuje” się na warstwie Blu-ray, a czerwony laser bez przeszkód dociera do dwóch warstw DVD. Według informacji jaki udało nam się uzyskać, aż 99% urządzeń DVD/Blu-ray nie powinno mieć problemów z obsługą tego typu nośnika.

Niestety, choć pomysł firmy Pony/Canyon wydaje się być ciekawy, cena pierwszego zestawu filmów wydanych na DVD/Blu-ray nie jest już tak atrakcyjna. Jak podaje japoński producent, pierwszy pakiet filmów będzie kosztował aż 406$! Więcej informacji, niestety tylko w języku japońskim, znajdziecie na stronie producenta.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Śmieszni są. To tak jakby zaprojektowali samochód(np. Fiata Punto) na ropę i gaz ale chcieli za niego 1mln. Hehehe
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dokładnie:) przy czym jeden napęd jest niewykorzystywany... Po co komuś coś takiego!
   • avatar
    Bananan
    0
    A można nagrać 8,5 GB danych na DVD i jednocześnie 25 GB na BD?
    • avatar
     erte0
     0
     Wszystko fajnie tylko pytanie po co? I ciekawe ile tytułów (i jakie) jest w cenie tego "zestawu filmów" za 406$?

     @ Bananan - Z newsa wynika, że nie chodzi o nośnik do nagrywania.