Pamięć RAM

HyperX h2o - pamięci chłodzone wodą

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Kingston wprowadza na rynek nową serię pamięci DDR3 HyperX h2o. Jak nietrudno się domyślić, jest ona skierowana głównie dla graczy, a przede wszystkim posiadaczy zestawów chłodzenia wodnego.

Nowa seria pamięci Kingston nazwana HyperX h2o wyposażona została w radiator, z którego odprowadzanie ciepła może być wspomagane przez system chłodzenia wodnego. Producent zastosował popularne 1/4-calowe złączki. Aktualnie seria obejmuje trzy zestawy o następujących parametrach:

 • 2 x 2 GB, 2000 MHz, CL 9-11-9-27, 1,65 V,
 • 2 x 2 GB, 2133 MHz, CL 9-11-9-27, 1,65 V
 • 3 x 2 GB, 2000 MHz, CL 9-10-9-27, 1,65 V.
   

 

Vincent Kim, menedżer produktu HyperX Kingston informuje: rodzina pamięci HyperX jest szeroka - należą do niej takie serie jak: blu, HyperX Genesis, T1, czy energooszczędne LoVo. Choć seria HyperX h2o na wielu stronach internetowych zachwalana jest jako produkt dla miłośników podkręcania komputerów, to Kingston wyraźnie zaznacza na swojej stronie, że nie zaleca przetaktowywania tych pamięci.
 


Przed zakupem warto sprawdzić, czy nowe H2O zmieszczą się na płycie głównej. Szczególnie ma to duże znaczenie w przypadku płyt głównych pod procesory AMD, gdzie banki pamięci są ulokowane blisko siebie. Problem z montażem może wystąpić także w przypadku dużych radiatorów na procesorach, ale w przypadku komputerów chłodzonych wodą raczej to nam nie grozi.
 


 

Pamięci są już obecne w sprzedaży na terenie USA, a cena, jaką przyjdzie nam zapłacić, to 157 dolarów (474 złotych) ze wersję 2 x 2 GB taktowaną zegarami 2000 MHz, 205 dolarów (620 złotych) za wersję 2x 2 GB taktowaną zegarami 2133 MHz oraz 235 dolarów (710 złotych) za najpojemniejszą wersję 3 x 2 GB 2000 MHz. Producent zapewnia wieczystą gwarancję oraz całodobowe wsparcie techniczne.

Źródło: techPowerUp
 

Polecamy artykuły:    
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

16
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cena nawet nawet :p
 • avatar
  O proszę i pompa ma do obrobienia trzy kolejne elementy grzewcze.

  Dla mnie to trochę już przesada. Pamięci jak pamięci ale chłodzić to je powinno się pasywnie i powinny dawać radę.
 • avatar
  Ta, tylko trzebaby doliczyc marże i inne sprawy niestety.
  Gdyby jeszcze mialy czarne PCB i ładniejszy radiator :D
 • avatar
  Na pierwszy rzut oka widać, że to chłodzenie ma bardziej wyglądać niż chłodzić. Ot rurka ściśnięta dwoma płytkami radiatora.
 • avatar
  Taniej i lepiej wyjdzie blok od duńka. Ale jak dla mnie chłodzenie cieczą ramu to jedynie rozwiązanie estetyczne przy rozbudowanym lc
 • avatar
  2000 cl9 i to wodą chłodzić? są bodajże mushkiny 2000 cl6 z normalnymi radiatorami i na 1,65v, brawa dla kingstona za intelygencje
 • avatar
  Jeśli ktoś chce mieć ładne LC to nie woduje pamięci. Chyba, że ma blok na całe 3 kości tak jak niektórzy panowie z PCL :)
 • avatar
  napiszę krótko ... bezsensu