Oprogramowanie

iCloud, czyli Apple buja w obłokach

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple oficjalnie przedstawiła usługę iCloud, dzięki której programy, dokumenty, ustawienia i multimedia użytkownika będą dostępne na wszystkich urządzeniach z oprogramowaniem Apple, to jest na iPhone, iPad, iPod touch, Mac oraz PC.

Usługa obejmuje MobileMe, AppStore, BookStore, iCloud Backup, iCloud Storage, iCloud Photo Stream oraz iTunes. Będą one przechowywać w chmurze kontakty, zakupione ebooki, dokumenty, ustawienia, zdjęcia oraz muzykę. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał już synchronizować urządzeń lub przenosić danych między nimi - wszystko zrobi się automatycznie.
 

Apple iCloud
 

Każdy użytkownik urządzenia z iOS dostanie darmowe 5 GB na wirtualnym dysku i będzie mógł tam przechowywać swoje dane. Zakupiona muzyka, aplikacje, książki i zdjęcia z usługi Photo Stream nie są naliczane do limitu. Płatna będzie jedynie automatyczna synchronizacja iTunes oraz ściąganie swoich utworów muzycznych i będzie to kosztować 24,99 $ na rok.

Usługa jest dostępna dla iTunes 10.3 oraz iOS 4.3.3.
 

Więcej o Apple:

Źródło: Apple 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niesmowite... Apple po 5-ciu latach wynalazło Dropbox-a :D tylko czekać aż to opatentują
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Z tym platnym iTunes to jest troche inaczej. Przechowywanie i synchronizacja jest za darmo. Platna jest jedynie usluga iTunes match, która ulatwia tzw. ripowanie plyt cd. Np. jesli ktos ma duza kolekcje plyt cd z muzyka, to zamiast zgrywac wszystko na dysk i wtedy do chmury, iTunes match zeskanuje plyte, i wrzuci te utwory do chumury bezposrednio z iTunes store. Z zalozenia ma to skrocic czas przenoszenia muzyki z plyt na komputer/ipod/chmure itd. Za $25 na rok to nie tak zle.
   • avatar
    Diwad
    0
    iTunes match chyba będzie działał tez z już zripowanymi plikami i przekonwertobywal je do aac. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Generalnie wygodne rozwiązanie, 5Gb to całkiem nieźle jak za darmo.