Monitory

Nowy monitor 4K iiyama - 27 cali dla grafika (i nie tylko)

przeczytasz w 1 min.

Oto jak prezentuje się specyfikacja 27-calowego monitora iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 zaprojektowanego z myślą o grafikach i projektantach.

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 to monitor, który został zaprojektowany w taki sposób, by grafik lub projektant chciał postawić go na swoim biurku, a później cieszył się z tak podjętej decyzji. Co konkretnie przemawia za tym modelem?

Producent zwraca uwagę na atrakcyjną cenę w stosunku do tego, co monitor ma do zaoferowania. Otóż za 2000 złotych użytkownik utrzymuje 27-calowy ekran o rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli, a to oznacza sporą przestrzeń roboczą i bogactwo detali. Co istotne, jest to panel IPS, a więc zapewniający wierne odwzorowanie kolorów i brak ich degradacji pod kątem.

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 przód

Monitor iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 cechuje się również 100-procentowym pokryciem palety sRGB, jasnością na poziomie 300 cd/m2 oraz kontrastem o współczynniku 1000:1. Nie są to zatem może parametry robiące niesamowite wrażenie, ale z pewnością takie, które pozwalają z powodzeniem oddawać się zawodowym obowiązkom.

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1 tył

Jak na monitor do pracy przystało, jest on gotowy na modyfikacje. Użytkownik ma możliwość wyregulowania wysokości, obrotu i pochyłu, a uzupełnieniem całości jest obsługa funkcji Pivot. W trosce o wzrok użytkowników spędzających przed ekranem po kilka czy kilkanaście godzin każdego dnia, zastosowano z kolei technologie eliminujące problemy migotania i emisji niebieskiego światła. 

Jeśli chodzi o łączność, to do dyspozycji użytkowników oddane zostały gniazda HDMI, DisplayPort i DVI, a także hub USB 3.0 i mini jack. Wspomnijmy jeszcze na koniec o 4-milisekundowym czasie reakcji, 4-watowych głośnikach stereo, kompatybilności z Kensington-Lock oraz zgodności ze standardem VESA 100 x 100 mm. 

 Źródło: iiyama, Gamma PR

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Proszę autora aby wypisał mi teraz czym się powinien wyróżniać monitor dla grafika, bo mam wrażenie, że najważniejsze pominięto.
  • avatar
   KORGAN
   -1
   IPS... Tylko i wyłącznie MVA!
   • avatar
    JjForcebreaker
    0
    Za 2000zł można kupić monitor dla grafika... używany, w full hd, od znajomego jak siętrafi.

    To przecież biurowa linia monitorów.

    'IPS, a więc zapewniający wierne odwzorowanie kolorów'
    :)