Laptopy

iMac-killer i nowy netbook w planach Acera

przeczytasz w 2 min.

Dowiedzieliśmy się, że Acer chce wprowadzić na rynek nowego netbooka, jak również pracuje nad komputerem, który ma się okazać rywalem popularnego Apple iMaca.

Acer to ogromna firma – trzeci co do wielkości producent PC na świeci. Dzięki temu jego nowe produkty mają zazwyczaj szanse na odniesienie dużego sukcesu. Tak jest np. w przypadku netbooka Aspire One, który na ogół uważany jest za gorszego od MSI Winda, ale jednak cieszy się większą sprzedażą w ogólnoświatowych statystykach.

Aspire One, jeśli wierzyć prognozom analityków, osiągnie w tym roku sprzedaż na poziomie 6 mln egzemplarzy, czyli o ok. milion więcej niż ma uzyskać Asus wraz z netbookami Eee PC. Z tego powodu netbook Acera ma się okazać prawdziwym hitem 2008 roku i dać producentowi duży powód do dumy. Obecnie dostępny Aspire One jest wyposażony w 8,9-calowy wyświetlacz, ale firma już zapowiedziała, że wprowadzi na rynek modele z 10,2-calowymi ekranami, co znacząco zwiększy komfort użytkowania. Brytyjki magazyn komputerowy PC Advisor, który jest autorem tej wiadomości, podaje ciekawy przykład: przy pomocy większego ekranu użytkownicy będą widzieli całą zawartość strony internetowej w poziomie, więc nie będą zmuszani do przewijania jej w lewo lub w prawo. Można oczekiwać, że nowość Acera ponownie spotka się z dużym zainteresowaniem.


Acer Aspire One 8,9” (Fot. Laptoping.com)

Netbooki to mini-laptopy adresowane przede wszystkim do osób, którym zależy bardziej na mobilności niż wydajności. Komputery te oferowane są zazwyczaj z ekranami od 7 do 10”  i ważą nie więcej niż 2 kg, dzięki czemu idealnie nadają się do podróżowania. Ponieważ większość komponentów instalowanych w netbookach cechuje się stosunkowo niską wydajnością, są one również dość energooszczędne, co z kolei przekłada się na zadowalający czas pracy na baterii – w niektórych modelach można liczyć nawet na ponad 6 godz. Netbooki nadają się przede wszystkim do przeglądania internetu, korzystania z poczty e-mail, jak i wykonywania nieskomplikowanych zadań biurowych.

Poza najnowszym netbookiem z serii Aspire One, Acer planuje również opracować komputer będący rywalem Apple iMaca i Asusa Eee Top. Niestety na razie nie znamy zbyt wielu detali na temat tego urządzenia.

Źródło:PC Advisor.co.uk

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!