Czytniki e-booków

inkBOOK Prime HD - dobry czytnik z wyższą rozdzielczością trafia do sklepów

przeczytasz w 1 min.

W sprzedaży dostępny jest już inkBOOK Prime HD – czytnik e-booków w nowej wersji, oferujący (zgodnie z tym, co sugeruje dopisek w nazwie) wyższą rozdzielczość.

Firma Arta Tech z Wrocławia zaprezentowała inkBOOK Prime HD – to bardzo dobry czytnik e-booków w ulepszonej wersji.

W ubiegłym roku testowaliśmy czytnik inkBOOK Prime bez „HD” w nazwie i oceniliśmy go bardzo pozytywnie. Na krótkiej liście minusów umieściliśmy jedynie czas pracy i rozdzielczość ekranu – w nowym modelu ten drugi mógłby być już wykreślony.

inkBOOK Prime HD czytnik

inkBOOK Prime HD ma bowiem ekran E Ink Carta o takiej samej przekątnej (6 cali), ale wyższej rozdzielczości: 1404 x 1072 piksele (w standardowej wersji było to 1024 x 768 px). Oznacza to zagęszczenie na poziomie 300 ppi, a więc bardzo wysoką szczegółowość. 

„Parametry te przekładają się na ponadprzeciętnie wyraźny obraz, który pozwala nie tylko na wygodne czytanie, ale również możliwość szczegółowego przeglądania ilustracji” – zachwala wrocławski producent, przypominając przy okazji o doświetleniu ekranu z regulacją natężenia i barwy.

inkBOOK Prime HD doświetlenie

Nowy czytnik może pochwalić się tymi samymi cechami, które charakteryzowały jego poprzednika. Jest więc lekki (168 g), wydajny (co zapewniają: czterordzeniowy procesor i 512 MB RAM), ma 8 GB wbudowanej pamięci i slot na kartę microSD, obsługuje formaty EPUB, PDF, MOBI, TXT, FB2, HTML i RTF, ma moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz jest kompatybilny z aplikacjami na Androida. 

Cena tego nowego czytnika to 599 złotych.

Źródło: Arta Tech

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roman106
  -5
  Tylko po co w czytniku jakaś wysoka rozdzielczość? Do czytania 800x600 i nic więcej nie trzeba. Czytanie nie polega na przyglądaniu się poszczególnym literom, tylko na "łapaniu" całych słów.
  • avatar
   testerjakości
   0
   Panie Wojciechu, trafne spostrzeżenia! Też go testuję od jakiegoś czasu i widać, że producenci się postarali. W mojej opinii jest wart swojej ceny! Ale chyba największym plusem jest to, że nie męczy wzroku i naprawdę długo można czytać. Pamięć też nie jest mała, więc nie zawodzi :) Pozdrawiam!