Karty graficzne

Inno3D prezentuje kartę GeForce RTX 2070 z... wyświetlaczem OLED

przeczytasz w 2 min.

GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll to jedna z ciekawszych wersji akceleratora, za którą trzeba jednak odpowiednio zapłacić. Wierzymy jednak, że znajdą się chętni na nową wersję karty od Inno3D.

Firma Inno3D nie jest zbytnio rozpoznawalna na naszym rynku, co nie znaczy, że w jej ofercie nie znajdziemy ciekawych kart graficznych. Producent zaprezentował autorską wersję GeForce’a RTX 2070, która została wyposażona… w dodatkowy wyświetlacz OLED.

GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll to jedna z ciekawszych, niereferencyjnych konstrukcji. Na karcie zainstalowano rozbudowane chłodzenie, które obejmuje masywny radiator, sześć ciepłowodów, a także trzy duże wentylatory. Całość schowano pod efektowną obudową z podświetleniem RGB LED, a na rewersie laminatu dodatkowo zainstalowano backplate. Warto jednak zauważyć, że Jekyll jest naprawdę duży - całość ma 300 mm długości i zajmuje aż trzy miejsca dla kart rozszerzeń.

Inno3D GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll

Przy okazji warto zauważyć, że nad prędkością obrotową wentylatorów czuwa autorska technologia AI Temperature (dostosowuje ona obroty do obciążenia karty).Dwa zewnętrzne wentylatory to podstawowa, cicha konfiguracja, ale przy bardziej wymagających scenariuszach dodatkowo aktywowany jest środkowy wentylator, mający na celu dodatkowo zwiększyć przepływ powietrza.

Inno3D GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll

To jednak nie wszystko, bo na obudowie umieszczono jeszcze niewielki wyświetlacz OLED. Prezentuje on podstawowe informacje o karcie, takich jak taktowanie układu graficznego, częstotliwość pracy pamięci, pobór mocy oraz prędkość obrotów wentylatorów. Nie trzeba więc uruchamiać aplikacji diagnostycznych, aby poznać wszystkie najważniejsze parametry karty.

Inno3D GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll

Na pokładzie tradycyjnie znalazł się układ graficzny Nvidia Turing TU106 z 2304 rdzeniami CUDA, 288 rdzeniami Tensor i 36 jednostkami RT. Taktowanie GPU zwiększono 1620 do 1815 MHz, co powinno przełożyć się na lepsze osiągi akceleratora. Oprócz tego udostępniono 8 GB pamięci GDDR6 256-bit o standardowej przepustowości 448 GB/s.

Inno3D GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll

Do dyspozycji oddano standardowy zestaw wyjść wideo (tj. HDMI 2.0b, 3x DisplayPort i USB typ C). Z kolei do poprawnego działania akceleratora wymagane jest podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających.

Specyfikacja karty graficznej Inno3D GeForce RTX 2070 iChill X3 Jekyll

 • układ graficzny: Nvidia Turing TU106
 • procesory strumieniowe: 2304
 • taktowanie rdzeni: 1410/1815 MHz
 • pamięć wideo: 8 GB GDDR6 256-bit
 • taktowanie pamięci: 14 000 MHz
 • złącze zasilające: 2x 8-pin
 • wyjścia wideo: HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4, USB typ C
 • chłodzenie: autorskie (3-slotowe)

Inno3D iChill X3 Jekyll to jedna z ciekawszych, ale też najdroższych wersji GeForce’a RTX 2070 - producent wycenił kartę na nieco ponad 2900 złotych.

Źródło: Inno3D

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  2
  Chyba już wolę ten wyświetlacz, by nie mieć uruchomionego monitora temperatury bądź nawet FPS (jeśli będzie się dało ustawić) niż te gimbusowe LED'y
  • avatar
   ElFi_
   -1
   Ten wyświetlacz nie wygląda mi na OLEDa, raczej zwykły LCD, tymczasem u Chińczyków można kupić urządzenia z rasowymi kolorowymi OLEDami za kilkanaście zł. Ile ten LCD podniósł cenę karty? Wiecie jak to się nazywa?
   • avatar
    d3xt3r
    -1
    Ale odpust ktoś to w ogóle kupi? Przecież to jest wieś śpiewa i tańczy :D
    • avatar
     sceri
     0
     Mi ten pomysł się podoba. Tak kolorową kartę zastosowałbym w przypadku przezroczystej obudowy. Wówczas wyświetlacz może wyglądać bardzo ciekawie.
     A osobiście wolę zamknięte obudowy i stonowane barwy.
     • avatar
      BariGT
      0
      2900 a wiec w cenie najtanszych 2080tek, ktorym nigdy nie dorowna...
      • avatar
       victordeleco2
       0
       xd
       • avatar
        pawluto
        0
        Jak na to patrzeć przez blachę obudowy ? :)
        Co robi na wyświetlaczu...swastyka ??? :)
        • avatar
         levusek1992
         0
         Kto to kupuje? xdd