• benchmark.pl
  • Foto
  • instax Share SP-2 - zamienia cyfrowe zdjęcia w analogowe mini odbitki
Foto

instax Share SP-2 - zamienia cyfrowe zdjęcia w analogowe mini odbitki

przeczytasz w 1 min.

Miłośnicy odbitek na papierze instax, wprost z cyfrowych aparatów, otrzymują drugą generację drukarki instax Share.

Fujifilm wprowadza na rynek drugą generację drukarek instax Share. Jeśli nie wiecie co to jest, to już tłumaczę. To drukarka dla zdjęć cyfrowych, która wykorzystuje tę samą technologię tworzenia obrazu co w aparatach do fotografii natychmiastowej. instax Share SP-2 pozwoli dowolnie dostosować jasność, kontrast i nasycenie zdjęć.

Choć pada tu słowo drukarka to w praktyce mamy proces chemiczny podobny do tego, który stosuje się w fotografii analogowej, bo taką też jest fotografia natychmiastowa. instax Share lepiej więc nazwać naświetlarką, choć to słowo laikowi wyda się skomplikowane.

instax Share SP-2

Fujifilm twierdzi, że w instax Share SP-2 zastosowano nowy sposób naświetlania papieru instax, a także połączono proces ekspozycji i wysuwanie filmu, dzięki czemu zdjęcie znacznie szybciej trafia do naszych rąk. Oczywiście trzeba chwilę odczekać aż się prawidłowo wywoła, ale sam czas od wysłania zdjęcia do wysunięcia go z drukarki nie przekracza 10 sekund.

instax Share SP-2 dłoń

instax Share SP-2 to sposób by nadać treściom cyfrowym (nie tylko ze smartfonów), nieco analogowego charakteru, w atrakcyjny sposób. A przy okazji odciągnąć nas od ekranu smartfona czy komputera na czas oglądania zdjęć.

Wydruki mają rozmiary porównywalne z rozmiarem karty kredytowej i stanowią wspaniałą pamiątkę, aczkolwiek już nie tak unikalną jak zdjęcia wprost z aparatów instax. Aplikacje dołączone do drukarki pozwalają łączyć kilka zdjęć w kolaż, a także dostosować parametry „wydruku”.

Źródło: Fujifilm

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!