Komputery

Nowy Intel Compute Stick i streaming gier Steam

przeczytasz w 1 min.

Sprawdzamy jak odświeżona wersja Intel Compute Stick z Atomem radzi sobie ze streamingiem gier

W redakcji trwają testy dwóch nowych urządzeń Intel Compute Stick - zarówno w wersji z procesorem Atom, jak i Core m. Niezależnie od wersji nie należy się spodziewać, by te miniaturowe urządzenia zapewniły nam płynne działanie gier. Można się jednak posiłkować streamowaniem rozgrywki z mocnego domowego komputera, na przykład za pomocą usługi Steam In-Home Streaming. 

Nie, żebyśmy byli szczególnymi pasjonatami tego rozwiązania - chociaż nie wykluczamy, że tak właśnie może wyglądać przyszłość gier - tym niemniej warto przypomnieć, że taka opcja istnieje i można z niej skorzystać.

Pierwsza generacja Intel Compute Stick wyposażona w sieciowy układ Realteka b/g/n słabo radziło sobie z tym tym zadaniem. Nowe modele z Atomem mają już na pokładzie układ Intel Dual Band Wireless AC 7265 - postanowiliśmy sprawdzić, jak w tej konfiguracji poradzą sobie z zadaniem streamowania gry przez Steam.

Przypomnijmy konfigurację nowego modelu Intel Compute Stick STK1AW32SC z procesorem Atom i systemem Windows 10:

 • Procesor: Intel Atom x5-Z8300 (4C/4T)
 • RAM: 2 GB 1600 MHz (single)
 • iGPU: Intel HD
 • Dysk: SanDisk DF4032 (32 GB eMMC)
 • Porty: 1 x USB 2.0 + 1 x USB 3.0
 • Sloty: microSD do 128 GB
 • Wi-Fi: Intel Dual Band Wireless AC 7265
 • OS: Windows 10 Home 32-bit

Jak widać, opcja streamowania działa znacznie lepiej niż w poprzedniej generacji Intel Compute Stick (oraz bliźniaczych modeli opartych na rozwiązaniu Intela, takich choćby jak NEXXT PC Stick), ale i tak trudno mówić o pełnym komforcie rozgrywki (niska jakość obrazu i okazjonalne przycięcia) - wiele tu zależy od możliwości naszej domowej sieci.

Cena modelu z Atomem wynosi poniżej 700 zł, nie znamy jeszcze ceny na polski rynek modelu z procesorem Core m.

Źródło: informacja własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  1
  Tragedia pikseloza i przycinki.
  • avatar
   mutissj
   1
   Avermedia lepsza
   • avatar
    Snack3rS7X
    1
    Zamiast streamingu można po prostu podłączyć komputer do TV...litości...
    • avatar
     mastah84
     0
     Po kilkunastu sekundach filmu widać, że taki streaming to żenada - co chwilę przycina, a raz na jakiś czas pojawia się totalna pikseloza uniemożliwiająca grę. Słowem - nie nadaje się to absolutnie do rozrywki, bo więcej w tym jest powodów do nerwów niż do zabawy. Interfejs LAN by też by pewnie nie pomógł, bo winny jest jak sądzę throttling.

     Intel wciska do ICSów swoje dziadowskie procesory hipermobilne, bo już nikt nie chce na nie patrzeć, a tym bardziej ich kupować, więc tylko zalega w magazynach. Na obudowie ICS z Atomem nie ma informacji o tym, że w środku jest Atom - bo to wstyd i obietnica "niezapomnianych" wrażeń. Dla odmiany na ICS z m3 jest jasno i wyraźnie napisane, że w środku jest m3 - ciekawe tylko jak to gwiżdże i throttluje pod obciążeniem.