Procesory

Intel Ivy Bridge-E nie będą się przegrzewały

przeczytasz w 1 min.

Jeden z użytkowników forum Coolaler sprawdzić materiał przewodzący w próbce inżynieryjnej modelu Core i7 4960X EE

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Procesory Intel Ivy Bridge zasłynęły nie tylko z wysokiej wydajności i niskiego poboru mocy, ale również z wyjątkowo wysokich temperatur – głównie spowodowanych zastosowaniem zwykłej pasty termoprzewodzącej, a nie specjalnego stopu metali o wyższym współczynniku przewodności cieplnej. Wygląda jednak na to, że problem ten nie będzie dotyczył nadchodzących modeli Ivy Bridge-E.

Jeden z użytkowników chińskiego forum Coolaler postanowił przyjrzeć się bliżej próbce inżynieryjnej modelu Core i7 4960X EE i zdjął z niego płytkę IHS (Integrated Heat Spreader). Na zdjęciach poniżej wyraźnie widać, że układ został przylutowany do odpromiennika ciepła za pomocą specjalnego stopu metali.

Podobnie powinna wyglądać sprawa ze sklepowymi wersjami procesorów, choć na 100% nie można tego jeszcze potwierdzić – czy tak będzie w rzeczywistości, dowiemy się podczas oficjalnej premiery platformy Ivy Bridge-E, którą zaplanowano na początek września.

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Intel Ivy Bridge-E Core i7 4960X ES procesor zdjęcie

Źródło: Coolaler

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Ale zapewne w cywilnym sprzęcie jeszcze przez spory czas lutu nie uświadczymy... Ech, oszczędności, oszczędności, oszczędności...
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Ja w swoim i5-4670K zmieniłem pastę pod czapką na coollaboratory liquid ultra za 35zł i temperatury w stresie spadły o 15 stopni.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    To wróży już na wstępie lepsze OC. Przydały by się zawody "wyciskania" MHz na powietrzu ;)
    • avatar
     mjwhite
     1
     mam nadzieję że chociaż go sobie po testował zanim całkiem go roz(je...)wałi.
     • avatar
      Paweł Kowalski
      1
      jestem ciekaw do ilu da się pogonić na 1,5v, jak bedzie jakies 5,2/3ghz to biore bez zastanowienia
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Obecnie mam I5-3570k I nie uswiadczylem wysokich, a tym bardziej katastrofalnych temperatur... fakt, z lutem byłoby lepiej, ale przy zmienionym z boxowego na Jakis inny, coolerze otrzymujemy nawet przyjazne temperaturki i nie jest głośno(wiem to zależy od chlodzenia ale jest to tez spowodowane zbyt gorącym prockiem) Za podkrecanie jeszcze sie nie brałem bo mam go 4 dni wiec jeszcze nie potrzebuje ;)
       • avatar
        aendrju
        0
        tylko jak bym chciał kupić "rozsądną" płyte 1150 np. a interesuje mnie tylko firma Gigabyte i oczywiście komp nie jest podłączany pod jakieś tam pierdziki 5w tylko światłowodem do kina domowego to najtańsza płyta Z87 kosztuje 500zł w drobnym zaokrągleniu więc te 200 zł dopłacić do 2011 i kupić procka o wydajności i7 4770k bez wbudowanej grafiki to nie problem
        • avatar
         henry230
         0
         Ja nie wiem co wy macie do tych procesorów sam mam i7 3770k 4.5GHz chłodzenie scythe mine 2 i w OCCT mam max 75 stopni ,a w grach nie dobija do 70 wiec aż tak to się nie grzeje no powyżej 4.5 GHz to fakt trosze dużo się robi,bo podchodzi w occt do 85 -90 stopni ,ale jeśli chodzi o gry to nie jest aż tak tragicznie.