Laptopy

Intel kończy z Centrino

przeczytasz w 1 min.

Powiedz "do widzenia" marce Centrino, którą znałeś do tej pory.

Centrino to marka, którą znamy już od pojawienia się Intel Pentium M. Podczas gdy Centrino nie jest zarówno chipsetem, jak i procesorem, Intel używa tej nazwy po to, aby pomóc konsumentom odróżniać technologie opracowane z myślą o komputerach przenośnych.

Wraz z pojawieniem się nowych Core i3, i5 i i7, Intel nie chce umieszczać lśniącej naklejki Centrino na notebookach i wszystko wskazuje na to, że popularna marka przejdzie na emeryturę. Choć nie do końca.


Centrino - znana marka odchodzi na emeryturę (Fot. Tom's Hardware.com)

Pojawienie się naklejki Centrino na notebooku oznaczało, że ma on konkretny procesor, chipset oraz sieć bezprzewodową.

Intel zdaje sobie sprawę, że Centrino to dość rozpoznawalna marka i nie chce rezygnować się z niej całkowicie. Koncern zauważa, że Centrino ma dużą wartość jeśli chodzi o technologie mobilne i bezprzewodowe, dlatego prawdopodobnie właśnie tam zacznie pojawiać się popularne logo.

Bill Calder, jeden z menedżerów Intela, napisał na swoim blogu: "Chcemy się skoncentrować na Intel Core, natomiast marka Centrino przejdzie na emeryturę i od nowego roku zostanie wycofana z rynku PC. (…) Jednak Centrino ma ogromny potencjał w technologiach bezprzewodowych, więc będziemy ją stosować w naszych produktach Wi-Fi i WiMAX od początku 2010 r."

Źródło:Tom's Hardware.com

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  Hmm a mnie się zawsze kojarzyło to głónie z procesorami ;/ człowiek całe życie się uczy ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   kero8, co jeszcze wymyślisz. Faktycznie może i są takie karty mobilne jak hd4850, ale znajdz mi komputer w to wyposażony za mniej niż 4k zł.
   I to jest tak nie tylko w polsce, w zagranicznych serwisach znanych firm: dell, asus, ibm.... albo montują leciwe hd3650/450 albo zintegrowane 3200 ; lub nvidii 9600, 8600; na tym wybór się kończy.

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    niestety i7, i5 dumniej brzmi wiec czasy centrino przemijaja:)
    • avatar
     kero8
     0
     Nic nie pisałem o tym, że są dostępne w cenie do 4k. Natomiast za tą kasę spokojnie mamy 4650m w Compalu KHLB2.