Płyty główne

Intel Haswell: płyty główne z chipsetami Lynx Point C2 pojawią się pod koniec lipca

przeczytasz w 1 min.

Problem dotyczy zintegrowanego kontrolera USB 3.0, który odłącza urządzenia po wyjściu ze stanu uśpienia S3.

Intel Z87 Lynx Point chipset zdjęcie

Choć platforma Intel Haswell zadebiutowała na początku czerwca, to już w kwietniu (nieoficjalnie nawet w marcu) było wiadomo o problemach chipsetów Lynx Point i zintegrowanego w nich kontrolera USB 3.0. Niebawem powinny pojawić się ich poprawione wersje.

Dokładnie chodzi tutaj o automatyczne odłączanie urządzeń podłączonych do złącza USB 3.0, w momencie, gdy komputer zostaje wybudzony ze stanu uśpienia S3 – w efekcie może to powodować np. problemy z odtwarzaniem zapisanych na pamięciach przenośnych dokumentów. Producent zapewnia jednak, że problem ten nie skutkuje utratą lub uszkodzeniem danych i dotyczy tylko niewielkiej ilości zewnętrznych nośników.

Wszystkie obecne płyty główne pod procesory Intel Haswell zostały wyposażone w chipsety B85, Q87, H87 lub Z87 w rewizji C1 (a więc z problematycznym kontrolerem USB 3.0). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, za dwa tygodnie ma ruszyć produkcja konstrukcji z poprawionymi chipsetami w rewizji C2, lecz dokładnie nie wiadomo kiedy pojawią się one na sklepowych półkach – dużo zależy tutaj od szybkości wyprzedania starych zapasów magazynowych.

Źródło: ComputerBase

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kropak
  7
  "dużo zależy tutaj od szybkości wyprzedania starych zapasów magazynowych." Taaa już biegnę lecę kupić z powalonym chipsetem gońcie się leszcze :) poczekam na nowy :D
  • avatar
   mjwhite
   4
   czekamy
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Najśmieszniejsze jest to że nikt nie ma problemów z wersją C1.
    • avatar
     vitapy
     1
     I kolejny raz wtopa intela, taki potencjał, takie środki i ... kolejny raz klienci zmuszeni do kupowania niepełnosprawnego sprzętu.
     • avatar
      shakal84
      0
      No czekamy, ciekawe jaki nowy babol wyjdzie tym razem :D
      • avatar
       vitapy
       0
       hmmm fan intela i nie wie, że oni tego już nie produkują ... mam płytę Gigabyte na chipsecie intela, oberwie za to producent płyty nie chipsetu ale to już inna bajka. Intel już kiedyś tłumaczył klientom, że koprocesor arytmetyczny nie służy do liczenia i ma prawo się mylić ;)
       Tak mam komputery na intelu i amd, więc mam pewne rozeznanie o ich możliwościach - i nie kibicuję żadnemu z tych producentów.
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Mam Asrock Z87 Extreme4 i nie mam żadnych problemów.