Ciekawostki

Intel potwierdza zmiany w oznaczeniach CPU

Mateusz Chaba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Mateusz Chaba
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak wiemy Intel zamierza rozszerzyć linię procesorów Core o serię Core i3, która ma dołączyć do obecnego Core i7 i wcześniej zapowiedzianego Core i5. Producent wyraźnie daje nam do zrozumienia, że nadchodzi kres linii Core 2 Duo i Core 2 Quad. Według firmy Intel, obecne zróżnicowanie nazewnictwa procesorów może wprowadzać sporą dezorientację wśród klientów poszukujących odpowiedniego procesora. Czy teraz będzie łatwiej? Już teraz opinie na temat planów Intela są mocno zróżnicowane.

Bill Calder na firmowym blogu ujawnia odrobinę nowych wiadomości. Intel ma skupić uwagę na rozwoju linii "Core" - układy Celeron, Pentium i Atom mają pozostać bez zmian. Podział rynku procesorów na Core i3/i5/i7 ma być bardziej przejrzysty i bardziej zrozumiały. Linia Core i3 będzie oznaczać serię procesorów podstawowych. Kolejno i5 to chipy z średniej półki. Core i7? Oczywiście ta seria to tzw. High-end.

Zmiany zostaną wprowadzone w życie od 2010 roku. Przygotujcie się na nowe ;)

Źródło: Intel

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Terrorek
  czyli na najbliższy czas nie powstanie raczej nowy Top1 w procesorach z stajni intela ;p
 • avatar
  Konto usunięte
  czekam na core i9 :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli co ? Znów będzie nowy socket pod i3?

  Wydaje mi się, że Intel zmierza w dobrym kierunku, chcąc jasno przedstawić do jakiej grupy zalicza się dana rodzina procesorów. Ale totalna porażka jest wprowadzanie dla każdej rodziny nowych gniazd procesora... Jedynie kto się ucieszy to producenci mobo :D bo gdy zechcemy przejść na mocniejszy procesor np:i7 to trza wszystko wymienić... Wiadomo, najważniejsza jest kasa xD bo kiedyś wymieniało się tylko procka...
  Ta seria i3 powinna zostać na LGA775 :) heheh

  Osobiście nie podobają mi się te cyrki z sockeami. w i5 może rzeczywiście inaczej się nie dało... Ale reszta powinna mieć wspólna podstawkę. Jednak Intel od razu skazuje nas na wybór całej platformy bez możliwości przejścia - idiotyczny pomysł!
 • avatar
  wolfikx
  Dziwne dlaczego tylko liczby nieparzyste ??
 • avatar
  B3N14M1N
  To ja podziękuje Intel'owi za te nie kompatybilności i tyle podstawek. Zwykłe zdzierstwo jak dla mnie . Przechodze do AMD :)