Płyty główne

Intel: USB 3.0 dopiero w 2011 roku

Dawid | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dawid
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Złe wieści: Intel do 2011 roku nie zastosuje w swoich chipsetach interfejsu USB 3.0 - dowiadujemy się m.in. poprzez Nvidię.

Oczywiście producenci płyt głównych mogą poradzić sobie z tym problemem stosując dodatkowe kontrolery firm trzecich. Taki zabieg wykonał np. ASUS, wypuszczając najnowsze płyty główne oparte na chipsetach Intela. Jednakże cena produktu rośnie i niepotrzebnie go komplikuje. Dodatkowo decyzja Intela na pewno nie ułatwi popularyzacji nowego standardu USB w najbliższym czasie. Można przewidywać, że nowy standard na razie będzie traktowany jako high-end.

Dotychczas informacja ta krążyła po sieci jako plotka, jednak w wypowiedzi przedstawiciela firmy Nvidia dla serwisu internetowego TGDaily znajdujemy potwierdzenie planów Intela. Dodatkowe informacje możecie znaleźć także na stronach EETimes.com. Według wcześniej podawanych planów, Intel przewidywał wprowadzenie nowego chipsetu ze wsparciem USB 3.0 już na początku 2010 roku. Wygląda jednak na to, że plan ten jest nieaktualny.

Czytaj także:

Źródła: gizmodo.com, maximumpc.com

Autorzy: koziro, Marcin Sieradzki

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  I po co to opóźniają? Lepiej szybko wprowadzić USB 3.0 i pracować na 4.0 :D
 • avatar
  Kerim08
  Bo im nie zależy? Swoja drogą inni producenci wypuszczą urządzenia z USB3.0, pojawią się osobne kontrolery np PCI-E i będzie dobrze:)
 • avatar
  kubbak
  Zobaczymy jak będzie w praktyce, nVidia ostatnio nie szczędzi krytyki Intelowi więc może to zwykła plotka.
 • avatar
  Konto usunięte
  No bo intel myśli że wszystko może... To juz nie pierwszy raz kiedy firmy sztucznie opóźniają wejście i popularyzację jakiegoś standardu....
  Mam tylko jedno słowo na takie coś ale nie napisze, bo jest bardzo wulgarne...
 • avatar
  Konto usunięte
  Ciekawe czy jak wprowadzą nowy chipset to od razu z obsługą PCI-E 3.0 ... ;)
 • avatar
  Gothar
  USB 3.0 i SATA 3 już witają nas na płytach głównych i nie sądzę żeby Intel się opóźniał w stosunku do konkurencji.

  Lada chwila pojawią się urządzenia obsługujące te standardy! Nośniki SSD zmienia oblicze komputerów w nowej szacie odczyt/zapis i jeżeli na dzień dzisiejszy nikt nie jest pod wrażeniem ich pracy to niebawem stwierdzi, że potencjał i przepaść dzieląca HDD i SSD jest ogromna.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam nadzieję, że AMD ma zamiar wprowadzić USB 3.0 szybciej niż Intel ;)
 • avatar
  Jano1969
  Ja też. Ale jak wprowadzi szybciej to i intel się pośpieszy - nie będzie chciał tracić na rynku chipsetów. Niech żyje konkurencja.