Procesory

Xeon E-2124 i E-2124G - Intel zamieścił na opakowaniu procesorów błędną informację

przeczytasz w 1 min.

Nowe jednostki pojawiły się w listopadzie i od tego czasu były sprzedawane z błędną informacją. Producent jednak przyznał się do pomyłki i zapowiedział wprowadzenie zmian.

Pomyłki zdarzają się nawet największym producentom sprzętu komputerowego. Gorzej jednak, gdy mogą one wprowadzać klientów w błąd - właśnie do takiej sytuacji doszło z procesorami Intel Xeon E-2124 i E-2124G.

Obydwa wymienione modele zostały wyposażone w 4 rdzenie/4 wątki (nie wspierają technologii Hyper-Threading). Producent na opakowaniu jednak pomyłkowo umieścił informacje o obecności technologii Hyper-Threading, co mogło wprowadzić klientów w błąd.

Intel Xeon E-2124

Intel przyznał się do pomyłki i zapowiedział, że procesory wyprodukowane po 11 marca już nie będą błędnie opisane na opakowaniu. Klienci mogą również zwrócić zakupione procesory do 4 marca 2019 roku.

Źródło: Intel

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  10
  Oj Paweł Paweł,, a Benchmark idzie za ciosem i wprowadza także czytających w błąd.

  "Obydwa wymienione modele zostały wyposażone w 4 rdzenie/4 wątki (nie wspierają wielowątkowości). "


  Jakim to cudem procesor ten nie wspiera wielowątkowości?
  Skoro ma więcej niż jeden wątek to działa wielowątkowo a co więcej nawet na jednym rdzeniu można wykonywać wiele wątków przecież.

  Nie wspiera hyperthreadingu a to nie to samo co multithreading.
  • avatar
   JanuszJestem
   9
   "Obydwa wymienione modele zostały wyposażone w 4 rdzenie/4 wątki (nie wspierają wielowątkowości)."

   Co to za bzdura w nawiasie?
   • avatar
    Geriavit
    0
    "Intel przyznał się do pomyłki i zapowiedział, że procesory wyprodukowane po 11 marca już nie będą błędnie opisane na opakowaniu. Klienci mogą również zwrócić zakupione procesory do 4 marca 2019 roku."
    Eee, mamy połowę lutego więc jeszcze przez kilka tygodni będą sprzedawać procesory z błędną informacją na opakowaniu. Serio taki problem zamówić pudełka z poprawnym nadrukiem? I druga sprawa, że skoro procesory z poprawnym nadrukiem będą produkowane do 11 marca to dlaczego zwrot będzie możliwy tylko do 4 marca? Nie widziałem oryginalnej treści opublikowanej przez Intela ale bardziej by mi pasowało, że błędnie opisane procki będą produkowane do 4 marca i dlatego niedoinformowani klienci będą mogli dokonać zwrotu do 11 marca. Chociaż to Intel więc... :D