Procesory

Intel Xeon W-3175X ekstremalnie podkręcony do 6,5 GHz

przeczytasz w 1 min.

Topowy procesor Intela można dodatkowo podkręcić - jeden z azjatyckich overclockerów zdołał ponad 2-krotnie zwiększyć taktowanie jednostki.

Xeon W-3175X to najwydajniejszy procesor w ofercie Intela. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby go dodatkowo podkręcić… i to ekstremalnie.

Nowy układ został wyposażony w 28 rdzeni/56 wątków, które pracują z taktowaniem 3,1 GHz (w trybie Turbo może ono wzrosnąć maksymalnie do 4,3 GHz). W domowych warunkach, przy zastosowaniu wydajnego chłodzenia powietrzem, można uzyskać stabilne 4,3-4,5 GHz.

Intel Xeon W-3175X podkręcanie
Kliknij, aby przejść do walidacji wyniku

Overclocker Hocayu spróbował swoich sił w ekstremalnym podkręcaniu procesora z użyciem niekonwencjonalnego chłodzenia ciekłym azotem. Maksymalnie udało mu się uzyskać 6500 MHz, więc przeszło 2-krotnie wyższą wartość, niż domyślny zegar ustalony przez producenta.

Intel Xeon W-3175X - Cinebench R15

Warto jednak zauważyć, że uzyskane taktowanie nie było stabilne. Do uzyskania częściowej stabilności w innych testach konieczne było obniżenie zegarów do 5700 MHz. Overclocker przy okazji ustanowił nowe rekordy w benchmarkach wPrime 1024m (16s 583ms), Cinebench R15 (8379 cb) i Geekbench4 Multi Core (84070 punktów).

Źródło: HWBot

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mufasa
  12
  extremalnie to sąsiad bimber pędzi.
  ma kolumnę rektyfikacyjną i poniżej 92 volt nie schodzi :D
  • avatar
   KENJI512
   1
   Poproszę 28 rdzeni, nawet bez HT i na tylko 5GHz :3 Wystarczy do 7zipa i Battlefielda :3
   • avatar
    passat
    0
    No dobrze, ale czy pójdzie na tym Crysis?
    • avatar
     DragonRed
     -1
     Już sporo testów za nami i nawet taktowany o 300Mhz więcej od TR 2990WX właśnie ten procesor Intela przegrywa o 200punktów z produktem od AMD w Cinebench.
     Pięknie widać jak dużo zyskuje na wydajności produkt Red Team a Intel już się skończył.
     Wystarczy , że Microsoft w końcu wyda poprawiony scheduler dla architektury Zen a nawet obecna generacja architektury Zen+ zyska na wydajności tam gdzie jest źle wykorzystywana w programach i grach.
     Intelowi pieniędzy nie starczy na to by wydajność procesorów AMD cały czas stopować przez chociażby niedopracowany scheduler.
     • avatar
      Konto usunięte
      -5
      takie kręcenie to jest ciekawostka, nic użytecznego. ciekły azot oznacza też 2 niebezpieczeństwa:

      1. wykrapla się woda która zalewa wszystko dookoła
      2. z powietrza wykrapla się też niestety ciekły tlen, który z byle powodu potrafi zrobić boom! w kontakcie z byle czym.

      poza tym wykręcenie zegarka 2x nie daje 2x wzrostu wydajności, więc w praktyce lepiej jest dostawić drugi taki sam komputer, wyjdzie to wszystko taniej.

      to już nie są pionierskie czasy jak np. CRAY-1 gdzie użycie niskich temperatur przynosiło wymierne korzyści. teraz to nie ma sensu. tak samo w domu, jak ktoś muż muuuuusi mieć 2x szybszą maszynę, to kupuje się wtedy płytę serwerową którą daje się obsadzić 2x xeonem, albo kupuje gotową stację roboczą z 2x CPU.

      kręcenie na azocie jest fajne dla frajdy :) i nic poza tym.
      • avatar
       kitamo
       0
       A skalpowali go?
       • avatar
        kitamo
        0
        Mnie to zastanawia zawsze jedno - chlopaki robią rekord w OC na najszybszym dostepnym CPU a na zdjęciach zawsze burdel taki jak jakiejś mety.
        Przeciez mozna to ładnie zrobic i pokazac a nie brudna szmata leży na płycie, dookoła syf kiła i mogiła.