Oprogramowanie

Internauci walczą o sprzedaż Windows XP

przeczytasz w 0 min.

Jak wiadomo w zeszłym roku Microsoft postanowił wycofać się z wcześniejszych planów zakończenia sprzedaży Windows XP już na początku 2008 roku. Jak się okazało producent przedłużył sprzedaż starszej wersji okienek w wersji „boxowanej” jak i OEM, aż do końca czerwca bieżącego roku. Dla wielu użytkowników była do doskonała informacja. Jednak nie dla wszystkich.

Internetowy serwis Infoworld zebrał 30 tysięcy podpisów pod petycją o niezaprzestawanie sprzedaży Windows XP. Użytkownicy twierdzą, że konieczność przeniesienia się na niedopracowaną Vistę jest dla nich ciosem, na który nie mogą przystać.


Czy rzeszy entuzjastów Windows XP uda się przekonać giganta? Wydaje się, że póki co 30 tysięcy podpisów nie powinno zrobić większego wrażenia na Microsoft. Przypomnijmy, że ostatnie przedłużenie czasu sprzedaży XP wynikało z nacisków producentów komputerów. Jedyna wersja Windows, która na pewno będzie dłużej w sprzedaży, to Windows XP Starter Edition, który przeznaczony jest na tzw. rynki wschodzące. Ten będzie sprzedawany aż do 2010 roku.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!