Systemy operacyjne

iOS 10 zapowiedziany - nowości będzie sporo

przeczytasz w 1 min.

iOS 10 skupia się nie na zmianach wizualnych, ale na wprowadzeniu nowych funkcjonalności. Co przynosi nowa wersja systemu?

Zgodnie z planami odbyła się dziś konferencja WWDC 2016. Apple jak zawsze mówiło wiele, nie wszystko warte jest tego, aby bardzo się w temat zagłębiać. Są jednak wyjątki. Zdecydowanie najważniejsza zapowiedź dotyczyła nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego. Producent pochwalił się iOS 10, który przenieść ma sporo nowości.

Niektóre z nich widoczne będą już po wzięciu do ręki urządzenia z tą wersją systemu. Dlaczego? Zmieni się bowiem ekran blokady. Po pierwsze, wprowadzone zostaną na niego nowe elementy, a dokładniej mówiąc widżety z różnego rodzaju aplikacji. Ważniejsze jest jednak to, że ekran odblokowywać ma się automatycznie po podniesieniu smartfona.

Wzrosnąć i to znacznie powinno znacznie funkcji związanej z rozpoznawaniem siły nacisku na ekran. Rozszerzony zostanie zakres jej działania, także do aplikacji firm trzecich. To samo dotyczyć ma zresztą Siri.

iOS 10 nowości

Wśród aplikacji najbardziej zmienią się Zdjęcia. Pojawić ma się funkcja rozpoznawania twarzy oraz Inteligentne Albumy, w których można będzie szybko sprawdzić nie tylko zdjęcia, ale również szereg informacji, na przykład dotyczących lokalizacji. Do Apple News wprowadzone zostaną natomiast subskrypcje.

Wśród nowych aplikacji najciekawiej wypada HomeKit pozwalająca łatwo zarządzać gadżetami obsługującymi tę platformę. iMessage otworzy się natomiast na aplikacje zewnętrznych firm. Na konferencji pokazywano, jak z poziomu iMessage zamawiać będziemy jedzenie. W przeglądarce Safari pojawi się opcja Split View.

Korekty przewidziano również w wiadomościach. Skorzystać można będzie z pisma odręcznego, zapowiedziano wiele nowych emoji. Oprogramowanie podpowiadać ma, które wpisywane słowa warto zamienić na emoji.

Tak prezentują się najważniejsze nowości w iOS, a przynajmniej te, o których producent mówił na konferencji najwięcej. Więcej powiedzieć można będzie po testach. Deweloperzy otrzymują możliwość skorzystania z iOS 10 już dziś. Użytkownicy wersję beta otrzymają w lipcu, a pełna wersja systemu udostępniona zostanie jesienią.

Źródło: Apple

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  the.witcher
  10
  I iPhone 5 z 2012 roku go dostanie. Producenci smartfonów z Androidem powinni się uczyć.
  • avatar
   Ozored
   4
   Sprawdziłem i mój ipad mini 2 dostanie aktualizacje. Byłaby to świetna wiadomość gdyby nie to, że IOS 9 zmniejszył jego wydajność o dobre 40%. Aplikację otwierają się kilka razy dłużej. Podczas wpisywania fraz w wyszukiwarkę safari nie ogarnia i literki się wpisują chwile po "tapnięciu".

   Był z niego fajny sprzęcik do ogólnych zastosowań a teraz to tylko Twitch i jakieś mniej wymagające gierki. A i Twitch czasem potrafi zaciąć i audio przestaje być zsynchronizowane.

   Ja wiem, że apple bardzo chcę, żebym już go wymienił na coś lepszego ale skończy się tym, ze będę się bawił w downgrade do 8.4 albo niżej, a wtedy znowu przestanie działać mi połowa aplikacji.

   Nie traktujcie tej wypowiedzi jako hejt na Apple a bardziej na ich politykę.

   Zaznaczam, ze wyłączyłem wszelkie dodatkowe bajery, synchronizacje etc , które mogłyby go spowalniać. Próbowałem też resetowania do ustawień fabrycznych i jakichś tricków z wifi ale nic nie pomogło.
   • avatar
    NexCare
    -2
    Kurde same innowacje, które już mam od kilku lat. Brawo Apple :)
    • avatar
     Jaskierownik
     0
     "Oprogramowanie podpowiadać ma, które wpisywane słowa warto zamienić na emoji" - Kupuję :D
     • avatar
      Leesiuu
      0
      Mam zainstalowany i... powiem, że zmian jest kilka, ale nie uważam niektórych za dobrą zmianę...

      Może w finalnej wersji będzie więcej opcji personalizacji, ale póki co - wracam do poprzedniej wersji. ;)

      [iPhone 6]