Tablety

Jest afera! Chodzi o nowe iPady

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple zaprezentowała wczoraj między innymi nowego budżetowego iPada. Tablet obsługuje rysik Apple Pencil pierwszej generacji, ale do korzystania z tego akcesorium koniecznie jest posiadanie przejściówki.

iPad 10. generacji i Apple Pencil

Na początku przypomnijmy, że pierwszy model rysika marki Apple może być ładowany za pośrednictwem następującego kompletu: zasilacza, przewodu Lightning na USB-A i specjalnej przejściówki lub bezpośrednio z portu Lightning, który znajduje się w iPadzie.

podłączanie Apple Pencil

Dopiero druga generacja tego akcesorium ładowana jest bezprzewodowo poprzez przyłożenie jej do krawędzi kompatybilnego tabletu.

iPad i apple pencil

Jednak iPad 10. generacji został pozbawiony portu Lightning, a zamiast niego pojawiło się gniazdo USB-C. W związku z tym do ładowania rysika niezbędne jest posiadanie nowego adaptera o nazwie „przejściówka z USB‑C na Apple Pencil”, która kosztuje 55 złotych.

przejściówka Apple

Na szczęście osoby, które nie kupiły jeszcze stylusa Apple Pencil, znajdą ją w komplecie. Należy jednak dokładnie czytać opis kupowanego rysika, by przypadkiem nie trafić na wersję ze starą przejściówką, składająca się z dwóch gniazd Lightning. Dostępna byłą ona wcześniej, gdy w sprzedaży znajdowały się tylko iPady z gniazdem Lightning.

apple pencil

Warto też dodać, że nowa przejściówka niezbędna jest do sparowania tabletu z kompatybilnym akcesorium. Posiada ona gniazda USB-C oraz Lightning, więc aby podłączyć rysik do tabletu trzeba użyć zarówno nowego adaptera jak i przewodu zasilającego USB-C. 

Miło, że Apple zdecydowało się dołożyć nowe akcesorium do opakowania rysika, ale powinno się ono znaleźć raczej w pudełku nowego tabletu. Nie narażałoby to obecnych właścicieli Apple Pencil 1. generacji na dodatkowe koszty związane z zakupem nowej przejściówki.

Grafiki: Apple

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  trollhunter
  24
  No taka afera człowieku, że szok. Dają przejściówkę do urządzenia, które go potrzebuje, i to za darmo, ale jest afera. Jak Apple ma przejść na USB-C to afera, bo nie przechodzi, jak przechodzi, to afera, że przeszło. Nie da się czytać już tych click bite’ów u was.
  • avatar
   baertus11
   5
   za niska cena przejściówki jak na Apple. Natychmiast zwiększyć cenę! Klient wytrzyma!
   • avatar
    Dragonik
    2
    Przejściówka od apple za 55zł, powinno być 299 najbidniej, przecież to "jakość"
    • avatar
     Bonaducci
     1
     A do każdej płyty głównej przejściówka na PS2! Tyle starych urządzeń się walą na to gniazdo, powinni dodawać!
     • avatar
      pawluto
      -8
      Śmieszą mnie te problemy Applle...Zupełnie jakby olewali swoich klientów...
      W życu nie kupie niczego tej firmy...chyba...
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       przy takich cenach to apple nie jest w stanie przyjąć reklamacji o dosłać pocztą brakującej przejściówki? to jest żenujące.
       • avatar
        Kamil369
        0
        Kurdeeee co tam się dziejeee aaaaa!
        • avatar
         lkozierowski
         0
         ja prdle, co za ..uj ten księgowy