Smartfony

iPhone 8 będzie wspierał bezprzewodowe ładowanie, ale po premierze z niego nie skorzystasz

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

iPhone 8 przynieść ma między innymi zupełnie odmienioną względem poprzedników stylistykę. Na bezprzewodowe ładowanie trzeba będzie poczekać.

Może to komuś odpowiadać lub nie, ale nowe smartfony z logo Apple zawsze wywołują spore emocje. W tym roku oczekiwania są tym większe, że marka iPhone obchodzi 10 urodziny i przydałoby się zaprezentować coś naprawdę interesującego. Wcześniejsze doniesienia na temat iPhone'a 8 wyglądały w większości obiecująco, z najnowszymi jest już nieco inaczej.

Oczekiwania względem flagowych, a zatem i najdroższych smartfonów są duże, wiele osób spodziewa się między innymi bezprzewodowego ładowania. I wprawdzie iPhone 8 będzie je wspierał, ale użytkownicy przekonać mają się o tym dopiero jakiś czas po premierze.

Akcesoria do bezprzewodowego ładowania zainteresowani zakupią oddzielnie, co w sumie nikogo dziwić nie powinno. W tym przypadku problemy są jednak większe, ponieważ owe akcesoria pojawić mają się w sklepach z opóźnieniem. I nawet jeśli ktoś wszedłby w ich posiadanie w dniu premiery smartfona, nie zrobi z tego pożytku. iPhone 8 zadebiutować ma z iOS 11, podczas gdy bezprzewodowe ładowanie „odblokowane” zostanie wraz z wydaniem iOS 11.1.

Identycznie sytuacja wyglądać ma w przypadku pozostałych smartfonów, jakie Apple wyda w tym roku. Najpewniej będą nimi modele Apple iPhone 7s oraz Apple iPhone 7s Plus zbliżone do zeszłorocznych modeli. iPhone 8 odbiegać ma od nich stylistyką, głównie za sprawą bezramkowego ekranu OLED.

Źródło: phonearena

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  1
  już widzę te posty:
  "IOS 11 wreszcie odblokowuje bezprzewodowe ładowanie, wsadź iphona do mikrofalówki, a za 2 minuty będzie naładowany."
 • avatar
  Mighn
  1
  Hmm... znowu telefon w technologii opóźnionej o 3 lata za cenę wyssaną z palca?? Co wy w tych ifonach widzicie? (poza szpanem oczywiście)
 • avatar
  Po1nter
  0
  Czyli jak na chwilę obecną sprawdza się fakt że będą trzy modele na premierę.
  Iphone 7s
  Iphone 7s Plus
  Iphone 8.

  Z tego co słyszałem cena Iphona 8 ma być kuriozalna, co już nie jest tak optymistyczne.
 • avatar
  kari777
  0
  Bezprzewodowe ładowanie by było spoko gdyby ładowało tak szybko jak Quick Charge 3.0 i pochodne tego systemu.
 • avatar
  Dragonik
  0
  Czyli dymanie ludzi ciąg dalszy, Izombi do boju
 • avatar
  Marucins
  0
  A co było ze słuchawkami bezprzewodowymi.
  To samo - huczna premiera atrap aby po kilku miesiącach wydać produkt.
 • avatar
  Qpers
  0
  Na jakiej podstawie te informacje? Jakieś zródło?

  "...wiele osób spodziewa się między innymi bezprzewodowego ładowania"

  To cały powód to tego tytułu i newsa?
 • avatar
  Wasek
  0
  Jako użytkownik iPhone'a jestem trochę zawiedziony. Już od jakiegoś czasu brakuje innowacji w nowych telefonach. Mamy się spodziewać czegoś z efektem 'wow' w nowych telefonach z okazji dziesięciolecia, a tymczasem dostaniemy coś co konkurencja już dawno posiada czyli prawie bezramkowy ekran i bezprzewodowe ładowanie. Pominąłem OLED tylko ze względu na nazwę bo Samsung (tak na prawdę nie lubiany przeze mnie) posiada już od dawna ekrany o pięknej, głębokiej czerni. W dodatku opóźnienie akcesoriów z tym związanych - kompletny bezsens. Poczekamy czy coś serio będzie nowego nowym iPhonie czy tylko coś, co już znamy.