Foto

Jak aparat OnePlus 3T wypada na tle konkurencji?

przeczytasz w 1 min.

OnePlus 3T dysponuje bardzo mocną specyfikacją, dobrze zapowiada się też aparat. Czy zapewni zdjęcia lepsze niż konkurenci?

Kupując flagowego smartfona liczymy, że będzie miał on do zaoferowania wiele w praktycznie każdej kwestii. Dotyczy to także OnePlus 3T, który jest wprawdzie tańszy od wielu konkurentów, ale zdaniem producenta w niczym im nie ustępuje. Sprawdzamy, czy tak właśnie jest.

Zapewne niektórzy z Was wiedzą już, że OnePlus 3T dotarł nie tak dawno do naszej redakcji. Przyglądamy mu się bardzo dokładnie, także pod kątem możliwości fotograficznych. Aby zobrazować wszystko jak najlepiej zdecydowaliśmy się porównać jakość zdjęć z OnePlus 3T i innych topowych modeli z tego roku.

Gdybyście mimo tego mieli wątpliwości czy warto na pełną recenzję i wnioski czekać, mamy mały przedsmak. Poniżej zobaczyć możecie ten sam kadr uchwycony kilkoma różnymi smartfonami, w tym oczywiście OnePlus 3T. Dajcie znać, jakie macie pierwsze spostrzeżenia.


OnePlus 3T


Galaxy S7 Edge


Honor 8


Apple iPhone 7


Asus ZenFone 3

Źródło: inf. własna, oneplus

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dawid_dj
  8
  Szanowny autorze,

  Wystawienie tych zdjęć do zajawki artykułu i odpytanie użytkowników serwisu o wyrażenie swojej opinii na temat jakości zdjęć to pomyłka czy celowe działanie?
  1. Zdjęcia są przeskalowane do nietypowej rozdzielczości: 1000 x 750
  2. Zdjęcie z Honora 8 ma rozdzielczość 72 dpi, a np. S7 czy Oneplus3T 96 dpi. Efekt widoczny na zdjęciu i pierwszym komentarzu.

  Czy autor tego artykułu zdaje sobie sprawę, że w ten sposób wypacza odpowiedzi na stawione przez siebie pytanie?

  Każdy szanujący się serwis zawsze daje miniaturki w tej samej jakości i linki do zdjęć w oryginalnej rozdzielczości. Mam nadzieję, że autor w pełnym artykule nie popełni tego samego błędu.
  • avatar
   Marucins
   6
   LIPA!
   Czemu ingerujecie w zdjęcia!
   Gdzie są dane exif ?!
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Mówiąc prosto: s7 wypada najlepiej, od razu widać, że ma najjaśniejszy obiektyw, widać o wiele więcej elementów na zdjęciu. Widać od razu, że matryca ma mniejszą rozdzielczość ( ale zdjęć na co dzień nie przybliżamy). I wg mnie posiada kompromis między naturalnymi kolorami, a wysokim nasyceniem. (chociaż sam lubię mocno ukoloryzowane zdjęcia).
    Zdjęcie z One 3T jak zwykłego kowalskiego również by mnie zadowoliło, chociaż jest o wiele ciemniejsze.

    Nie wiem czemu, ale Apple wydaje mi się takie bezpłciowe.

    Ale jest to tylko moje skromne zdanie ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Ja posiadam OnePlus 3 i nie mogę się doczekać aktualizacji do andka 7.0. Świetnie się sprawuje pod każdym względem. Szkoda tylko że zrezygnowali ze sprzedaży tego modelu :\
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      uwzględniając dane exif (a w zasadzie ich brak) można powiedzieć że:
      1. najlepiej wypadł Galaxy S7 Edge - w pełni uchwycił kobietę w czerwonym i gościa w czarnym
      2. na drugim miejscu Asus ZenFone 3 - dobrze uchwycił panią w czerwonym ale zepchnął gościa na dalszy plan
      3. One Plus 3T lekko odstaje od Apple iPhone 7 - całkowicie nie zarejestrował pani w czerwonym, zaś gościa w czarnym zapisał jako granatowego, natomiast Apple połowicznie panią w czerwonym
      4. na końcu stawki Honor 8 - nie uchwycił ani pani w czerwonym ani gościa w czarnym (no chyba że uwzględnimy skulonego gościa w zielonym)
      ;)
      • avatar
       csr777
       1
       Nie trzeba okularów, żeby widzieć, że S7 wypadł najlepiej. I nie chodzi mi tutaj o wycięty fragment, ale ogólną jakość i poziom szczegółów. Na s7 i tak wygląda ten wycięty kwadrat dobrze , zważywszy na to, że ma mniej mpix.
       • avatar
        xprzemcio
        1
        Tu bardziej profesionalne porównanie. http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8350&idPhone2=7260&idPhone3=8416
        Ogólnie to ładne zdjęcia robi.
        • avatar
         MarTum
         -3
         S7 wydał najlepiej. Przytarcie się dłużej niż 3 sekundy i patrzcie na całość zdjęcia.
         • avatar
          Enthu5iast
          0
          Jedno pytanie: czy w każdym przypadku zdjęcie było zrobione przy użyciu statywu? Bo to nie zostało napisane... Jeśli tak, to nie wiemy jak w takich warunkach zachowa się mechanizm optycznej stabilizacji obrazu. A od tego w głównej mierze zależy finalna jakość zdjęcia w tak słabych warunkach oświetleniowych. Moim zdaniem One Plus 3T wypada tu najlepiej. Zdjęcie jest ostre i bardzo szczegółowe. Honor 8 natomiast wypada w tym porównaniu najgorzej ze wszystkich smartfonów - napis na zbliżeniu jest rozmyty i praktycznie nieczytelny. Poza tym kolory wydają się lekko przesycone.
          • avatar
           endrju_pl
           0
           Na podstawie tych zdjęć można stwierdzić, że naprawdę daje radę. Cieszy mnie to, gdyż nie ma co ukrywać, ale flagowce Samsunga kupowałem m.in. dla właśnie dobrego aparatu.
           • avatar
            ch3rub
            0
            Dajcie RAWy i wtedy mozemy cos porownywac.
            • avatar
             qverious
             0
             Wg mnie OnePlus 3T wypada naprawdę dobrze (a wręcz rewelacyjne po uwzględnieniu ceny).
             Jeśli chodzi o dokładną hierarchię to najlepsze jest zdjęcie Galaxy S7 Edge, potem trochę gorsze są OnePlus 3T i Apple iPhone 7 a najgorsze Honor 8 i Asus ZenFone 3.
             Ale różnica między OnePlus 3T a Galaxy S7 Edge jest na tyle mała że wg mnie nie warto dopłacać do S7.