Aparaty cyfrowe

Jak wykryć podrabianą baterię do cyfrówki - poradnik Nikon

przeczytasz w 1 min.

Jak uchronić się przed kupnem podrabianego akumulatora? Nikon radzi jak to zrobić w przypadku jego produktów.

Podróbki to coś co potrafi zszargać dobrą opinię nawet najbardziej renomowanej firmie. Podrobione materiały eksploatacyjne lub źródła zasilania, zwykle bardzo trudne do odróżnienia od markowych produktów, potrafią uszkodzić sprzęt lub zniszczyć efekty pracy.

Tego typu produkty elektroniczne kryją w swoim wnętrzu podzespoły, które zazwyczaj nie spełniają norm i specyfikacji określonych przez producenta oryginału. Podróbek nie należy oczywiście mylić z zamiennikami, które z definicji są jedynie produktami do stosowania zamiennego, ale w żadnym wypadku nie są sprzedawane jako oryginalne elementy.

 Oryginalna bateria Nikon EN-EL3e

W fotografii poważne zagrożenie stanowią podrabiane baterie do aparatów. Dlatego, jeśli jesteśmy posiadaczami aparatu cyfrowego marki Nikon i planujemy zakupić dodatkową dedykowaną baterię, zapoznajmy się koniecznie z tym poradnikiem. Znajdziemy w nim szczegółowe informacje, jak odróżnić oryginał od zwykłej podróbki.

Źródło: Nikon

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  0
  poradnik jest tak chaotyczny i zdjęcia tak małe, że na mój gust więcej budzi niepewności niż wyjaśnia...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   baterie w nokiach mają hologramy i zasłonięte na nich cyferki i można sobie sprawdzić trzeba tylko zdrapać czarną powłokę na hologramie