Gry

Kinect Adventures w opinii tworców

przeczytasz w 1 min.

Kinect definiuje nową formę rozrywki. O swojej pracy opowiedzieli członkowie studia Good Science.

 Warto przeczytać:
 

Beyond Good & Evil w HD

W niespełna dwuminutowym klipie widzimy jak twórcy produktów opartych na kontrolerze ruchu z entuzjazmem wypowiadają się o pakiecie Kinect Adventures. Już sam początek spotu ukazujący ranking pegi 3 mówi za siebie. Dalej nie jest zaskakująco - to tylko lekka rozrywka mająca główny atut w sposobie sterowania.

Niczym zaskakującym jest stwierdzenie, że gry wideo pozwalają nam udać się do odległych miejsc i przeżyć nieznane przygody. Zgodzić się jednak muszę z tym, że rozrywka przy Kinectcie pozwala bardziej wczuć się w kierowane postacie.Nieważne czy naprawiamy szyby w pękającym akwarium, czy przebijamy bańki w kosmosie - sterując całym ciałem jesteśmy bardziej zaangażowani w to, co dzieje się na ekranie, niż gdybyśmy zalegali na fotelu z padem w jednej ręce i paczką czipsów w drugiej.

Cały pakiet można by określić jako zbiór ćwiczeń ruchowych z opcją rozwijana koordynacji ciała i wzroku. Przyjemne z pożytecznym - szkoda tylko, że grupa docelowa odbiorców jest mocno zawężona. Raczej wątpliwe, że zatwardziali RPGowcy na co dzień chodzący z oburęcznym mieczem w rytm doom metalu będą z radością skakać godzinami po drewnianej tratwie dryfując wzdłuż kolorowych rzek.

Kinect Adventures i inne produkcje oparte na tym kontrolerze traktowałabym jedynie jako chwilową rewolucję - podobnie zresztą jak popularne niegdyś maty do tańczenia. Dla młodszych lub na imprezy - w sam raz.

Źródło: Inf. prasowa


Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jozio
  0
  jak by taki gothic wyszedł na kinecta, to by były jaja xD!
  • avatar
   Gasek
   0
   Ja bym chciał zobaczyć tych twórców jak skaczą na tym pontonie ;D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    tja, jakbym tak sobie grał to sąsiedzi z piętra niżej przyszliby mnie zabić ;]