• benchmark.pl
 • Gry
 • Kingdom Come: Deliverance - testy gry o średniowiecznym rycerzu w 2016
Gry

Kingdom Come: Deliverance - testy gry o średniowiecznym rycerzu w 2016

przeczytasz w 2 min.

Już w pierwszych miesiącach 2016 roku sprawdzimy czy zabierający gracza do średniowiecznej Eruopy erpeg faktycznie jest tak dobry, jak go zapowiadają.

Kingdom Come: Deliverance zamek

Powstająca za naszą południową granicą Kingdom Come: Deliverance to produkcja, która ma niemałe szanse na powodzenie. To nietypowe połączenie RPG i gry akcji wrzuca gracza w skórę Henry’ego, który ze zwykłego syna kowala staje się jednym z najmężniejszych wojowników średniowiecznej Europy Środkowej.

Akcja rozpoczyna się w roku 1403 i pozwala graczowi przemierzać wiernie odwzorowane lokacje oraz brać udział w wydarzeniach, które zainspirowane były autentyczną historią Starego Kontynentu. I to właśnie ten element najbardziej wyróżnia tę pozycję na tle innych reprezentantek tego gatunku. Dodajmy do tego jeszcze rozbudowane systemy walki, ekwipunku, rzemiosła i rozwoju postaci oraz naprawdę przyjemną dla oka i ucha oprawę audiowizualną. Coś świetnego?

Kingdom Come: Deliverance widok

Choć wiele pozwala żywić nadzieję, że Kingdom Come: Deliverance faktycznie będzie ciekawą pozycją, aby się upewnić musimy najpierw zagrać. Odpowiadająca za produkcję ekipa Warhorse zapowiedziała, że taką możliwość otrzymamy już naprawdę niedługo, bo w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy to wystartują beta testy – nie wiadomo jeszcze na jakich zasadach się odbędą (te informacje zostaną podane w styczniu), ale dowiedzieliśmy się, jakich elementów zasmakujemy podczas rozgrywki.

Przede wszystkim otrzymamy wstęp do historii fabularnej i wypróbujemy wszystkie przygotowane (i wspomniane wcześniej) mechanizmy. Gracze, którzy już biorą udział w alfa testach mogą dodatkowo liczyć na trzy razy większą mapę, nowe rodzaje broni oraz możliwość wzięcia udziału w pierwszym oblężeniu na dużą skalę.

Kingdom Come: Deliverance walka

Przy okazji panowie z Warhorse Studios postanowili poinformować na jakim etapie prac obecnie się znajdują. Okazuje się, że scenariusz jest już prawie gotowy – ośmioosobowa ekipa zapełniła już tekstem ponad 2500 stron i przygotowała ponad 70 dużych zadań.

Wprowadzono również liczne poprawki graficzne – w końcowym produkcie znajdą się dzięki temu między innymi dynamicznie zmieniające się pogoda i realistyczny system oświetlenia. Wzbogacona została również animacja twarzy występujących w grze postaci. Projektanci rozpoczęli także produkcję filmowych przerywników i przygotowują się do nagrania około 4 godzin przygotowanej na rzecz gry muzyki symfonicznej.

Dodajmy na koniec, że Kingdom Come: Deliverance powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox OnePlayStation 4. A jeśli chcecie więcej informacji ze studia, to sprawdźcie wideo poniżej:

Źródło: Warhorse Studios

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  17kamil175
  6
  Zapowiada się naprawdę świetna gra ;)
  • avatar
   rafal12322
   5
   Już się nie mogę doczekać tej gry ;)
   • avatar
    MaxDamageDA
    3
    Pobiegałem sobie chwilkę w tech demko jakiś czas temu i zaskoczyło mnie jak bardzo ta gra stara się być realistyczna. Wszystko jest takie naturalne. Nie ma superbohatera, nie ma magii. Są ludzie i ich problemy. Te duże i te małe. To może być coś wyjątkowego :) Czekam z niecierpliwością.
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Z tego co można było obejrzeć na materiałach to można stwierdzić, że jedna z nielicznych ekip, która ma jakieś nowe pomysły i nie boi się eksperymentować. Trzymam kciuki i licze na dobrą i oryginalną grę. A reszta branży nadal będzie kuła swoje assasyny, batelfildy i kody.
     • avatar
      gehaes
      1
      wojny husyckie. jak dla nas super tematyka. ciekawe czasy, ciekawe powiązania. sukces militarny rycerzy i nie rycerzy ale zbrojnych, z pepiklandii, w głównej mierze był spowodowany osiedleniem się na tych terenach sporej części zakonników z rozwiązanego kilka dekad wcześniej zakonu templariuszy. armie husytów to drugie i trzecie pokolenie bardzo sprawnych wojaków wyszkolonych przez ojców i dziadków ex-zakonników
      • avatar
       Snack3rS7X
       1
       Zapowiada się fajna gra, pies debeściak :D
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        "Dodajmy na koniec, że Kingdom Come: Deliverance powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4"

        No to mamy duże szanse, że na komputerach będzie ta gra chodzić wolno jak jasny chu*.